Gündem

Yurtiçi piyasalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Türkiye’de 18 yaş ve üstü nüfusta ilk doz aşısını yapılanların oranı yüzde 60’a ulaştı.

JP Morgan, yayınladığı raporda Türkiye’nin gelişmekte olan ülkeler arasında COVID-19 salgını öncesindeki mobilite seviyelerine en hızlı geri dönecekler arasında olduğunu bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: (G-20 kapsamında) ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizin geliştirilmesine yönelik çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO müzakerelerinde Biden ile gerek birebir gerek heyetler arası görüşmelerde bunları görüştük, konuştuk ve en ideal şekliyle Afganistan’daki adımı atmış olacağız

Erdoğan: (Afganistan görüşmeleri) Türkiye’nin görev alanı ne olacak, neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz bunların kararlarını aldık.

Çin şirketi Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşısının Türkiye’deki Faz-3 çalışmalarının sonuçları, The Lancet dergisinde yayımlandı. 10 bini aşkın kişinin katıldığı çalışmalar, aşının iki dozunun yüzde 83,5 etkili olduğunu gösterdi.

Milli Savunma Bakanı Akar: Yunanistan, provokatif, hukuk tanımaz, kendi imzaladığı anlaşmalara dahi riayet etmeyen, gerginliği tırmandırıcı tavrını sürdürmektedir.

Polonya Dışişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’den dönen Polonyalılar, 10 günlük karantinaya girmek zorunda değil.” ifadeleri yer aldı.

TCMB piyasa katılımcıları anketi 2021 yıl sonu beklentisi; USD/TRY:8,99 TÜFE: %15,64 GSYH: %5,8  Almanya Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın tamamını covid-19 risk bölgesi olarak ilan etti.

ABD Ticaret Bakanlığı, 14’ü Çinli şirket olmak üzere 34 kuruluşu ekonomik kara listesine aldı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, “Çinli şirketlerin yasal haklarını ve çıkarlarını korumak için tüm önlemleri alacaklarını” ve “ABD’nin Çin’in içişlerine müdahale etme girişimlerini engelleyeceklerini.” belirtti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkelerin büyük ve kârlı çok uluslu firmaları en az yüzde 15 oranında vergilendirmesine imkân sağlayacak yeni vergi mekanizmasına ilişkin olarak, “Anlaşma, ülkeler arasındaki düşük vergi yarışını sonlandıracak” dedi.

İç tarafta, İşsizlik Oranı açıklanacak

Kaynak Işık Menkul
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri