Eğitim

YÖK tarafından tanınan Yurtdışı üniversiteler

YÖK Tarafından Tanınan Yurtdışı üniversiteler
YÖK tarafından tanınan Yurtdışı
üniversite eğitimi, her öğrencinin hayalini kurduğu önemli bir fırsattır. Küreselleşen dünya ile beraber artış gösteren yurtdışı eğitim olanakları, bilginin serbest dolaşımını kolay hale getirmesinin dışında dünyanın her noktasında kaliteli eğitim imkanlarını da artırmış, bunun neticesinde birbiriyle rekabete giren üniversiteler de ön planda yer almak için standartlarını yükseltmeye çalışmaktadır. Yükselen standartların birlikte getirdiği standardizasyon ile de üniversite eğitimi belli kriterlerin takip edilir hale getirilerek diplomaların yurtdışında tanınırlığı ile ilgili önemli adımlar atılır.
Yurtdışında eğitim almayı isteyen birçok öğrenci, diploma tanınırlığı ile ilgili farklı soru işaretlerine ve endişeleri içermektedir. Bir diploma için denklik başvurusu yapmak için ilk olarak diplomanın alındığı üniversitenin YÖK tarafından tanınan yurtdışı olması gerekmektedir. Genellikle devlet üniversiteleri ile geçmişi olan özel üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır.
Bir üniversitenin YÖK tarafından tanınan yurtdışı üniversitelerinin listesi , o üniversiteden alınan diplomaların otomatik bir şekilde tanınacağı anlamında olmaz. Bu noktada YÖK, paradigma ile belirli kriterleri takip eder. YÖK denkliği konusunda en önemli noktalardan biri mezunların başarılarıdır; zira YÖK denklik belgesi bireysel olarak temin edilen belgedir.
YÖK, uygun gördüğü noktalarda, diplomanızı gösterdiği üniversite eğitimini gerçekten alıp almadığınız ile ilgili somut bir duruma ulaşmak için sizi seviye sınavına tabi tutabilmektedir. Bu sınavdan başarıyla ayrılmak için alınması gerekli puan 40’tır.
Sınavların zorluğu ya da kolaylığı, alınmış olan eğitimin kalitesi ile doğru orantılıdır. Yurtdışında kaliteli üniversite eğitimi aldığınızda alanınızla ilgili temel evrensel bilgi ve kavrayışa sahip olunacağından dolayı, başarısız olmakla ilgili endişe duymaya gerek yoktur.
Yurtdışında YÖK denklik kriterleri açısından sorun olsun istemezseniz, sunulan üniversitelerden birini seçebilirsiniz.
Dünyanın en iyi okullarından mezun olduğunuzda diplomanızı YÖK denkliği açısından avantaj sağlamanın dışında Avrupa, Amerika ve dünyanın diğer birçok ülkesinde de geçerlidir. Bu durumda kariyerinize verilmek istenen yön bakımından birçok seçeneğe sahip ve uluslararası noktada daima aranan biri olarak mezun olacağınızı göstermektedir.


Firma Bilgileri:
Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim-Beyoğlu /İstanbul
Tel: 0 (212) 244 66 00

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.