Gündem

Xiaomi Mi 10 Pronun kutusundaki yazı tepkilere neden oldu

Xiaomi’nin üsttelefonu Mi 10 Pro’nun kutusunda yeren çok kullandığınız Google uygulamalarınaerişimle” ibaresi, ilk başta çok masum görünse de bazı tartışmaları da beraberinde getirdi.

Çevrimiçi topluluklar; bu mesajın, Google tarafından uygulanan yaptırım nedeniyle Huawei telefonlarında Google hizmetlerinin yasaklanmasına bir gönderme olduğunu söyleyerek Xiaomi’ye tepki gösterdi.

XIAOMI GELEN TEPKİLERE CEVAP VERDİ

Xiaomi yaptığı açıklamada, söz konusu ibarenin Google ile yapılan anlaşma gereğiolarak yerleştirildiğini ve bu durumun, Intel yongalarını kullanan dizüstü bilgisayarlarda bulunan “Intel Inside” logosuna benzediğini söyledi.

Xiaomi ayrıca, Mi 10 Pro’nun Google ile yapılan yeni anlaşma sonrasında piyasaya sürülen ilk telefonlardan biri olduğunu ve gelecekteki birçok telefon kutusunda aynı ibarenin yer alacağını belirtti.

YENİ TARTIŞMA: GOOGLE ÜRETİCİLERİ ZORLUYOR MU

Xiaomi’den yapılan bu açıklama sonrasında, Google’ın söz konusu mesajı eklemeleri için üreticileri zorladığı iddia edildi ve gözler ABD’li şirkete çevrildi. Google, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yayınlanamazken, bazı anonim kaynaklar, Google’ın bu ibareyi isteğe bağlı olarak üreticilere önerdiğini söylüyor.

Instagram: @eshteknoloji

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri