istanbul masöz ankara masöz
Genel

Work And Travel Nedir

Günümüzde öğrencilerin yurt dışını görmesini sağlayan pek çok fırsat bulunuyor. Bu fırsatlar arasında work and travel da yer alıyor. Özellikle üniversite çağındaki gençler work and travel nedir sorusunu araştırıyor.

Work And Travel Kaça Mal Olur

Work and travel programı ile Amerika’ ya gitmek isteyenler işin maddi kısmını düşünüyor. Ancak work and travel programının bazı avantajları sayesinde masraflar en aza indirilebiliyor. Buna rağmen work and travel programı için ücret ödemek gerekiyor.

Work and travel programına kayıt olmak için bazı harç paralarını yatırmak gerekiyor. Work and travel programında para yatırılması gereken kısımlar:

  • Program maliyeti
  • Vize harcı
  • Uçak bileti

Programın maliyeti yıldan yıla değişiyor. Artan dolar kuruna bağlı olarak maliyet de yükselebiliyor. Çünkü ödemeler dolar yoluyla gerçekleştiriliyor.

Work And Travel Yaş Sınırı

Work and travel programı her yıl binlerce öğrenci tarafından talep ediliyor. Ancak seçilecek olan öğrencilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bundan dolayı öğrenciler başvuru aşamasından önce şartları inceliyor. Gerekli şartları taşımayanlar başvuru yapamıyor.

Work and travel programı için belirlenen yaş aralığı 18-26 olarak biliniyor. Ancak bazı durumlarda bu yaş sınırı 30’ a kadar dayanıyor. 26 yaşından sonra vize alma işlemleri daha zor oluyor.

Yaş sınırının artması için öğrencinin İngilizce seviyesinin ve ders notlarının çok iyi olması gerekiyor. Aksi halde bu kolaylık kullanılamıyor.

Work And Travel Kurumları

Work and travel, yalnızca ülkemizde uygulanmıyor. Bu program dünyanın çoğu ülkesinde uygulanıyor. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, work and travel kurumlarını araştırarak başvuru yapabiliyor. Günümüzde bu kurumların sayısı artıyor. Özellikle öğrenci şehri diye hitap edilen şehirlerde daha fazla açılıyor. Ancak artan talep, bu kurumların açılmasında en büyük etken olarak görülüyor.

Öğrenciler bu kurumlara giderek work and travel hakkında bütün bilgileri öğrenebiliyor. Bu kurumlar Amerika ile anlaşmalı olduğu için genelde birinci ağızdan bilgi veriyor. Ancak öğrencilerin bu kurumları seçerken araştırma yapması gerekiyor. Köklü kurumlar işini daha düzgün yapıyor.

Öğrenciler bu sebepten dolayı genelde köklü kurumları tercih ediyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.