Gündem

WhatsApp, koronavirüs ile ilgili sohbet botu başlattı

WhatsApp, koronavirüs ile ilgili yalan haberlerin yayılmasının önüne geçebilmek için Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF gibi önde gelen kuruluşlarlakoronavirüs bilgi merkezini hayata geçirmişti.

Facebook’a bağlı mesajlaşma platformu, şimdi de koronavirüs ile ilgili gelen sorulara güvenilir ağızdan yanıt verebilmek için yeni bir sohbet botu kullanıma sundu.

KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ SORULARA YANIT VERİYOR

WhatsApp’ın yeni sohbet botu; mevcut enfeksiyon rakamlarını, kendinizi nasıl koruyacağınızı, koronavirüs hakkında ortaya çıkan yalan haberleri ve hastalık hakkında engüncellemeleri kullanıcılarla paylaşıyor.

WHATSAPP SOHBET BOTUNU KULLANMA

WhatsApp sohbet botunu kullanabilmeniz için öncelikle +41 79 893 1892 olan Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlık uyarı numarasını kişi listenize eklemeniz gerekiyor.

Ardından WhatsApp’a girerek, bu numaraya herhangi bir mesaj atmanız gerekiyor. Daha sonra bot, size otomatik mesajlar göndererek bilgi almak istediğiniz konuları sıralayacak.

Konuların başındaki numaraları kullanarak sohbet botunaverebilirsiniz. Ancak botun Türkçe hizmet vermediğini de hatırlatalım.

Instagram: @eshteknoloji