Eğitim

WEB Tasarım Uzmanlığı Sürecinde SEO Uygulamaları

WEB Tasarım Uzmanlığı Sürecinde SEO Uygulamaları

Günümüzde dünya üzerinde milyonlarca internet sitesi aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Günümüzde websiterinin teknik ve tasarımsal anlamdaki tüm konuları web tasarım uzmanı takip etmektedir.  Bu internet sitelerinin birçoğu üst seviye kaliteli siteler olduğu için milyonlarca internet kullanıcısına erişim imkânı sağlamaktadır. Geriye kalan milyonlarca site ise çok fazla kişiye erişim imkânı bulamamıştır. Eğer bir internet sitesine sahip olmak istiyorsanız bir ve sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı düzenlemeler mevcuttur. Bu işlemlere ve uygulamalara SEO ismi verilmektedir. SEO internet sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını ve daha fazla ziyaretçiye erişmeniz için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Şimdi SEO olarak adlandırılan bu çalışmaların ve uygulamaların ne olduğuna göz atalım.

Site Yapısı

Sitelerin genel olarak yapısı SEO açısından çok önemli bir durum teşkil etmektedir. Site yapısı dendiği zaman bundan kasıt site içerisindeki bütün sayfaların birbiri ile ilgili ve bağlantılı olması durumudur. Arama motorları sitenin değerini ölçerken ölçüt olarak site yapısının ne şekilde kurulduğuna bakar. Dosyaların düzeni, sitenin haritası gibi faktörler sitenizin arama motorlarında en üstlerde yer alması için en önemli faktörlerdendir. Seo yapısı web tasarım uzmanı olan kişilerin olmazsa olmaz derece önem verdikleri konular arasında yer almaktadır.

Meta Açıklamaları

Meta açıklamalarının ne olduğuna bakacak olursak arama motorları içerisinde yer alan sayfalarınızın arama yapan kullanıcılara ufak bir ön izleme imkânı sunması olarak adlandırabiliriz. Bu açıklamaların uzunluğunun 160 karakter olmasına özen göstermelisiniz. Meta açıklamaları ile arama yapan kullanıcılara sayfanızın içeriği hakkında ne kadar kısa ve öz açıklamalar sunarsanız sitenizin tıklanma oranını yükseltmiş olursunuz.

Görsel Optimizeleri

Bilindiği gibi siteler içerisinde konuların içerisinde konu ile alakalı resimler yer almaktadır. Bu resimlerin boyutunu ve adlandırılmasını en iyi şekilde düzenlemeniz gerekmektedir. Eğer gerektiği gibi ayarlama yapmazsanız arama motorlarının gözünde sitenizin değeri düşecektir. Tamamen rasgele harfler ve sayılardan oluşan görsellerin isimlerinin yerine İngilizce karakterleri kullanarak ve kelimelerin aralarına “-“ işaretini koyarak daha düzenli bir şekilde görselleri adlandırabilirsiniz. Bu durum sitenizin değerini yükseltmenize yarımcı olacaktır. Görsellerin boyutları da oldukça önemlidir. Resimlerin boyutlarını sayfanın hızlı ir şekilde açılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlemeniz gerekmektedir.

Ayrıca web tasarım konusunda https://volkanaktas.com.tr/web-tasarim-uzmani/ bağlantısına göz atarak, profesyonel seviyede çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri