Gündem

Virüsten korunmak için 1.5 metrelik su borusu yaptı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde inşaat malzemesi satan Mustafa Gebelek, koronavirüsten korunmak için, iş yerinde bulunan 1.5 metre uzunluğundaki demir borulardan devasa bir aparat yaptı.

KİMSE 1 METREDEN FAZLA YAKLAŞAMIYOR

Dikdörtgen şeklinde ve kırmızı kurdelalarla süslediği aparatı,kurdelalar yardımıyla omzuna asan Gebelek, aparat sayesinde insanların kendisine 1 metreden daha yakına gelmesinevermiyor.

Hem iş yerinde hem de dışarı çıktığında aparatı kullanan Gebelek, insanların virüsü yaymaması için üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Virüsten korunmak için 1,5 metrelikborusu ile dolaşıyor

“MESAFEYİ KORUYARAK YAYILMANIN ÖNÜNE GEÇEBİLİRİZ”

Herkesin mesafeyi koruması gerektiğini belirten Gebelek, “İnsanları, dünyayı etkisi altınabu virüsten dolayı umursamaz ve dikkatsiz bir şekilde gördüm. Salgının yayılması daha çokolmamaktan ve insanlara yakın durmaktan kaynaklanıyor. Mesafeyi koruyarak yayılmanın önüne geçebiliriz. Hijyenik olmamız gerekli, bu kurallara uyarsak bu vüristen korunabiliriz. Sosyaladına dikkat çekmek için böyle bir uygulamaya gittim. Mesafeyi koruyalım, sağlığımızı tehlikeye atmayalım” dedi.

İslahiye’de yayın yapan birgazetenin sahibi de gazeteleri dağıtırken aparatı kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri