Vegan
Genel

Vegan

Vegan

Hayvansal ürünlerin tümünü tüketmeyi reddeden vegan bir çeşit sağlıksız beslenme alışkanlığıdır. Vegan, vejetaryen ile karıştırılsa da Vegansozluk sitesinde veganın neleri içerdiğini, vejetaryen ile arasındaki farkları ayrıntıları ile öğrenebileceğiniz bir site.

Kelime anlamından, yorumlara, konu ile ilgili başlıklardan rahatlıkla ulaşabileceğiniz adresteki bölüme siz de düşüncelerinizi bırakabilir paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sözlükteki anlamı

Kelime, Türk Dil Kurumunda yer alan sözlük anlamı olarak; hayvansal gıdaların tamamını beslenme alışkanlığı olarak ret etmek olarak açıklanmaktadır. Bakım ve güzellik ürünleri, yiyecek, içecek ve giyecekler de bu kapsamda kullanılmamakta.

Doğuştan mı?

Bir hastalık olup olmadığı halen kesin olarak tanımlanmayan veganlıkta sorunun nasıl kaynaklandığını ve bu durumda olan kişilerin ilginç hikayelerini siteden öğrenebilmek mümkün.

Cinsiyete göre daha çok kadınlarda görülen veganlık hakkında çok daha geniş bilgi edinmek için siteyi inceleyebilirsiniz. Çevrenizde bulunan veganları bu site aracılığı ile daha iyi anlayarak empati kurabilirsiniz.

Veganlık konusunda site çok farklı başlıklar altında veganlık konusunu daha iyi irdelemenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri