Gündem

Ukrayna, paraları karantinaya alıyor

Ukrayna Milli Bankası Müdürü Yakov Smoliy, “Vatandaşın banka kasalarında ödeme yaparken kullandığı paralar, banka görevlileri tarafından alındıktan sonra, 2 hafta boyunca Ukrayna Milli Bankası’na ait özel bölmede karantina altında tutulup, dezenfekte edildikten sonra piyasayasürülecek.” dedi.

“TEKRAR PİYASAYA SÜRÜLECEK”

Faturaları, cezaları ya da diğer ödemeleri bankada gerçekleştiren kişilerden gelen paranın böylelikle bankalar aracılığıyla karantina altına alınmış olacağını belirten Smoliy, “Vatandaşa yaptıkları ödemelerden sonra kasalardan verileceküstü gibi banka işlemleri, karantina sonrasıpiyasaya sürülmesiolan paralarla gerçekleştirilecek. Hem banka çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız için bu konuda alacağımız önlemler, diğer tüm dünya ülkelerindeki bankalara nazaran biraz farklılık göstermiş olacak.” ifadeleri kullanıldı.

7 KORONAVİRÜS VAKASI VAR

Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından yapılanaçıklamalara göre; Kiev’de 2, Jitomir’de 1 ve Çernovtsi’de 4 olmak üzere ülkede görülenkoronavirüs vakası 7’ye yükselmiş durumda.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri