Gündem

Türkiyede kafe, lokanta ve oyun salonları kapatıldı

Umumi Hıfzısıhha Kanunu kapsamında, vatandaşların yakın mesafede bir arada bulunarak bulaşma riskinin artırılacağı değerlendirmesi sonucu kafe, lokanta, oyun salonlarının faaliyetlerinin Türkiye genelinde saat 00.00 itibarıyla geçici süreyle durdurulması üzerinealındı.

İstanbul Üsküdar’da belediye zabıta ekipleri, polis ekipleri ileÇengelköy sahilinde bulunan kafe ve lokantalarıetti.

İKİNCİ BİR KARARA KADAR KAPATILDI

Alınan önlemler kapsamında faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması hakkında mekan sahipleri iletek görüşerek tebligatta bulunan zabıta ekipleri, daha sonra Çengelköy’den ayrıldı.

Trakya bölgesindeki işletmeciler de genelge uyarınca işletmelerini ikinci bir karara kadar kapattı.

“İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”

Edirne’de kafe işletmecisi Hasan Durgut, genelge gereği vesağlığına katkı sunmak amacıyla kafesini ikinci bir duyuruya kadar kapattığını söyledi.

Durgut, “İnsan sağlığı her şeyden önce geliyor. Biz işletme olarak bunun tedbirlerini aldık almaya da devam ediyoruz. Bu gece 24.00’ten sonra işletmemizi kapatıyoruz. İşletmemizin ozon temizliğini de yapıyoruz.” diye konuştu.

KARARI UYGUN BULAN İŞLETMECİLER

Kahvehane işletmecisi Murat Baldıracı da alınan kararıbulduklarını belirterek, 24.00 itibariyle işletmesini kapattığını kaydetti.

Tekirdağ’da internet kafe işletmeciliği yapan Harun Meral ise İçişleri Bakanlığı genelgesinin sağlık açısından yerinde olduğunu söyledi.

‘SORUN KISA SÜRECE GİDERİLECEK’ TEMENNİSİ

Kırklareli’nde kahvehane işletmecisi Hüseyin Süner ise koronavirüsün yayılmasını engellemek için alınan tedbirlere herkesin uyması gerektiğini söyledi. Bu sorunun üstesinden en kısa sürede gelineceğine inandığınıeden Süner, işletmelerin geçici süreliğine kapatılmasınıkarşıladığını anlattı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri