Gündem

Türkiye’de Alkollü İçecek, Sigara, Tütün, Akaryakıt ve Cep Telefonlarının Yasadışı Ticaretinin Analizi

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından hazırlanan, Türkiye’de kaçak ve sahte alkol, yakıt ve cep telefonları ürünlerinin yasadışı hareketlerini ele alan ve 2 yıl süren araştırmanın sonuçları kamuoyuna sunuluyor. Kaçak ürünlerin kullanım oranlarından hangi bölgelerde yaygınlık gösterdiklerine kadar tüm güncel bilgilerin yer aldığı rapor, düzenlenecek online toplantıda açıklanıyor. 

PMI Impact tarafından fonlanan ve 1 Mart 2019 tarihinde başlanılan ‘Türkiye’de Alkollü İçecek, Sigara, Tütün, Akaryakıt ve Cep Telefonlarının Yasadışı Ticaretinin Analizi’ isimli araştırma sonuçlandı. 22 ilde 4 bin 924 anket sonucu ve 228 derinlemesine görüşmeyle elde edilen veriler, Türkiye’de kaçakçılık ve vatandaşların kaçak ürün kullanım düzeylerini ortaya koyuyor.

Çalışma sonuçlarının bir sunum ile kamuoyu ile paylaşılacağı, ardından alanda uzmanların katılımı ile gerçekleşecek bir paneli içeren online toplantı olacak.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri