istanbul masöz ankara masöz
Teknoloji

Turkey Electronic Gaming League Nedir?

 

Turkey Electronic Gaming League, kısaca TGL, birçok e sporcunun ve oyuncunun bir araya gelebildiği, her kesimden insanın beraberce oyun oynayabileceği bir topluluk. Kurulmasının asıl amacı ise Türkiye’deki e sporu geliştirmek. Oyuncular kendini geliştirirken bir yandan da eğlenebilmeleri için var olan bu topluluğun kuruluş hikayesi ise oldukça etkileyici. Topluluğunun kurucusu olan Ege “Rio” YURTSEVER, profesyonel olmaya çalışan bir e sporcuydu. Ancak geçirdiği sağlık problemleri yüzünden profesyonel kariyerine ve hayallerine tamamen veda etmek zorunda kaldı. Hayallerine veda ettikten sonra başkalarının da bu durumu yaşamaması için bir şeyler yapmak isteyerek TGL topluluğunu kurdu. TGL, e spor alanında hayali olan tüm gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için şans bulabileceği bir topluluk. Üstelik sadece e sporcular değil, ülkemizdeki tüm e spora destek vermek için kurulmuş bir topluluk.

 

Sağlık Sorunlarına Rağmen TGL

E spor, gün geçtikçe büyüyen bir sektör. Günümüzdeki gençlerin çoğu da e sporcu olmak istiyor. Ancak ülkemizdeki e spor, yurtdışındakinden çok farklı konumda. Bu yüzden de birçok genç hayallerini gerçekleştiremiyor. Hayalleri yarıda kalanlardan birisi de Ege YURTSEVER. Kendisi yüksek potansiyele sahip bir e sporcuyken, kalp sorunları yaşadı. Profesyonelliğe ulaşamadan hayallerine veda eden Ege Rio YURTSEVER, şimdiyse başkalarının hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı oluyor. Geçirdiği kalp krizinin yanı sıra POTS ve kalp ritim bozukluğu gibi sağlık sorunlarından mustarip olan Ege “Rio” YURTSEVER, sadece profesyonel kariyerine değil, oyun oynamaya da oldukça uzak bir durumda. En büyük hayalinden uzaklaşmanın ve hastalıkların etkisiyle uzun süre tedavi gören Ege YURTSEVER yine de iyimserliğini kaybetmemiş durumda. Hastalığını pozitif bir şeye dönüştüren Ege YURTSEVER, kurduğu TGL platformu sayesinde de insanların kendisi gibi hayallerinden uzaklaşmaması için çalışmakta.

Yaşadığı birçok sağlık problemi yüzünden profesyonel kariyerine ara veren Ege “Rio” YURTSEVER, artık başkalarının hayallerine ulaşmasına yardımcı oluyor. İnsanların hayallerine ulaşması için de TGL topluluğunu kuruyor. Turkey Electronic Gaming League, kısaca TGL, oyuncuların ve e sporcuların bir araya gelebildiği, güzel vakit geçirebildiği bir topluluk. TGL içerisinde birçok turnuva ve etkinlikler gerçekleşiyor. Gerçekleşen her turnuva ise oyuncuların hayallerine ve Türkiye elektronik sporunun gelişmesine destekte bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.