Gündem

Türk Tabipleri Birliği, yerli test kitini de eleştirdi

Resmi olarak Çin’den başladığı, gayri resmi olarak ABD askerlerinin Çin’e taşıdığı sanılan koronavirüs, şimdiye kadar yaklaşık 4 ayda 300 bindeninsanı hasta etti, 13 bin kadar insanın ölümüne yol açtı.

TÜRKİYE, HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIYOR

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi(salgın) olarak kabul ettiği koronavirüsle mücadele için Türkiye’de de en başından beritüm önlemler alınıyor, uyarılar yapılıyor.

YERLİ TEST KİTİ HAZIR

Virüsün tespiti için gereken test kiti de yerli imkanlarla geliştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde bu önemli gelişmeyi TBMM Genel Kurulu’nda duyurdu.

TTB BUNDAN DA RAHATSIZ

Neki, Türk Tabipleri Birliği, devletin ortaya koyduğu her faydalı icraatte olduğu gibi, bu gelişmeyi de önemsizleştirme çabasında.

Sosyal medyadan “İnsan yaşamı her şeyden önce gelir. Başarı yerli testetmek değil,duyan yurttaşlarına yaygın test uygulayabilmektir.” paylaşımı yapan TTB, yerli kitin, ekonomik olarak dahaolması ve testlerini daha hızlı bir şekilde şüpheli vatandaşlara uygulanması amacıyla geliştirildiği gerçeğini ya bilmiyor, ya da görmezden geliyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Yerli kitimizi geliştirdik-haberi için tıklayın