Eğitim

Tercüme Fiyatları 2022

Tercüme Fiyatları 2022

 

Ülkemizde tercüme hizmetleri standartlara uygun şekilde gerçekleşmekte olup müşterilere daima en iyi fiyat teklifleri sunulur. Tercüme fiyatları 2022 yılı için güncellenmiştir. Bu fiyatlar üzerinden daima kaliteli ve profesyonel hizmet verilir. Tercüman deneyimi ve kalite fiyatların belirlenmesinde başlıca rol oynar. İyi kalite sunmak isteyen tercüme büroları için fiyat aralığı daima biraz daha yüksektir. Çevirilerde fiyatlardan önce kalite önemli olduğundan memnuniyet için iki unsura da dikkat etmek gerekir.

 

Güncel fiyat politikası sözlü ve yazılı tercümeler için farklılık gösterir. Kendi içerisinde simultane ve ardıl olarak ikiye ayrılan sözlü tercümelerde daha yüksek deneyim ve bilgi birikimi gerektirir. Bu nedenle fiyatlar yazılı tercümelere kıyasla biraz daha fazladır. Hangi belge ya da çeviride ne kadar fiyat çıkacağını öğrenmek için tercüme bürosu ile iletişime geçilmelidir. Belge doğrudan ya da online platformlardan tercüme bürosuna iletilir. Tüm hizmet taleplerine en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır. Müşteri fiyata onay verdiği takdirde çeviri planlaması yapılır ve hızlı bir şekilde süreç sonlandırılır.

 

Yazılı Tercüme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çeviri sektöründe güncel tercüme fiyatları hesaplanırken kaynak dil ve hedef dil dikkate alınır. Genellikle İngilizce tercümeler için fiyatlar daha uygunken Rusça, Çekçe gibi diller için fiyatlar daha fazla olabilir.

 

Dil haricinde evrakta bulunan kelime yoğunluğu da fiyatlarda belirleyici rol oynar. Kelime yoğunluğu ne kadar fazlaysa fiyatlar da o kadar yüksek çıkacaktır. Belgenin kelime sayısı tespit edildikten sonra tercüme için net fiyatlara ulaşılacaktır.

 

Evrak tercüme edildikten sonra noter onayı yapılacaksa bu durumda fiyatlar farklı olacaktır. Bir sayfa evraklar için noter tasdik ücreti daha uygun olacaktır. Ülke genelinde tüm noterler için tercümelerde ortalama fiyat geçerlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.