Gündem

Taksicilerden işler azaldı eylemi

Korona sonrası birçok işletme kepenk kapatırken taksiciler bugün eylemdeydi…

Esenyurt ve Beylikdüzü’nde çalışan taksicilergünlerde Türkiye’de de görülen koronavirüs nedeniyle müşteri sayısında büyük düşüş yaşadıklarını söyleyerek, taksi kira ücretlerinin düşürülmesini istedi.

Konvoy halinde duraklarından çıkan ve korna çalarak bir süreatan yaklaşık 200 taksici Beylikdüzü pazar alanındayaptı.

“1 METRE KURALI” UYARISI

Alanda toplanan taksicilere koronavirüs nedeniyle önlem amaçlı birer metre aralıklarla durmaları, bir arada durmamaları yönünde uyarı yapıldı. Burada basın mensuplarına açıklama yapan taksi sürücüleridönemde koronavirüs nedeniyle insanların evlerinden çıkmadığını bu yüzden azalan müşteri sayısı nedeniyle taksi kiralarını ödeyemediklerini dile getirdi.

“ŞU AN TAMAMEN PLAKA SAHİBİNE ÇALIŞIYORUZ”

Koronavirüs nedeniyle müşterileri sayısının büyük oranda düştüğünü dile getiren ve toplanan taksicileri temsilen konuşma yapan taksici Yunus Başboğa, “9 bin lira kira veriyoruz. Şoförler kendi sigortalarını yatırıyor. Kurtaramadığı için de 3 durak çalışıyor. Bunlara günlük75 liraödüyor. 500 lira da araç sahibi istiyor. Plaka sahibine de araç sahibi 350 lira ödüyor. Buradaki gayemiz kazanç varsa herkes kazansın. Zarar varsa herkes bu sıkıntıyı çeksin. Bubir sıkıntı tüm dünyada oluşmuş bir şey.

Bu krizi hepatlatmak, paylaşmak istiyoruz. Bu görev devlet büyüklerimizden başlıyor. İBB başkanımızın sözü vardı piyasaya plaka sürülecekti bu 9 bin liralıkaşağı çekilecekti. Bu söz daha gerçekleşmedi. İleride gerçekleşebilir ayrı bir şey. Şoförlerkazanmak için adeta yarışıyor. Kaza riski artıyor. Önceden az da olsa günü kurtarıyordukbiz şutamamen plaka sahibine çalışıyoruz. Araç sahibine çalışıyoruz. Onların parasında gözümüz yok. Kazanacağız ki kazansınlar” diye konuştu.

Ticari taksi sürücülerinden plaka sahiplerine tepki İZLE

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri