Teknoloji

Taahhütsüz İnternet Mümkün

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ve internet abonelerinin yüzünü güldüren taahhütsüz internet bu yazının konusu olacak. İnternet aboneliklerinde var olan sözleşme şartları ve taahhütsüz internetin detaylarına bu yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Taahhüt Nedir?

Taahhütün kelime anlamı; bir şeyi üstüne almak, söz vermek, onu sorumluluk olarak kabul etmektir.

Bir taahhütname ya da sözleşmede iki tarafın birbirlerine sundukları şartlar ve sözlerin tamamı taahhüttür. Örneğin: İnternet abonelik sözleşmenizde verdiğiniz 12 ay (ya da  24 ay ) abonelikte kalma sözü bir taahhüttür.

Abonelik Sözleşmelerinde 12-24 Ay Kalma Sözü

Uzun yıllardır telekomünikasyon şirketleri internet-sunucu hizmeti sağlarken kullanıcılardan abonelikte kalma sözü alıyor. Yapılan bu uygulamada aboneliğin başladığı ay itibariyle 12 ya da 24 ay boyunca aynı telekomünikasyon şirketinde, aynı internet paketini kullanarak ve sabit fiyat ödeyerek kalma sözü veriliyor.

Taahhütname yani abonelikte kalma sözünün avantajı ise internet kampanyaları oluyor. Dezavantajı ise aboneliği taahhüt ettiğiniz süre öncesinde sonlandırma ya da ara vermek gibi bir seçeneğin olmaması oluyor.

Yapılan sözleşme gereği abonelik erkenden sonlandırılmak istendiğinde ya tazminat ya da yapılan tüm indirimlerin iadesi talep ediliyor. Ya da internet kullanılmayacak olsa da faturalandırılmaya devam ediyor.

Taahhütsüz İnternet Nedir?

Taahhütsüz internet ile başlatılan aboneliklere herhangi bir süre boyunca sadık kalma sözü verilmiyor. Böylelikle abonelikten çıkmak istediğinizde ya da ara vermek istediğinizde herhangi bir tazminat ödenmesi ya da indirim iadesi yapılması gerekmiyor.

Mevcut internet paketinizi değiştirmek, daha uygun bir pakete geçmek istediğinizde bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazlık, köy evi, dağ evi gibi dönemsel olarak yaşadığınız evlerinize internet bağlattığınızda yıl boyu fatura ödemek zorunda kalmazsınız. Taşınma durumunda ya da evde internet aboneliğine gerek duymadığınız durumlarda kolaylıkla herhangi bir bedel ödemeden sonlandırabilirsiniz.

Hem Taahhütsüz İnternet Hem de Kampanyalı Fiyat

Her telekomünikasyon şirketi kendi fiyatlandırmasını kendi yapmaktadır. Onlarca internet paketine kampanyalı ve kampanyasız olmak üzere farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Günümüzde 60 TL ve 330 TL arasında değişkenlik gösteren internet paketi fiyatları internet bağlantı hızı, internet kullanım kotası ve taahhütname şartı ile belirlenmektedir. Çoğu zaman internet kampanyaları taahhütlü olmak koşuluyla sunuluyor.

Haliyle uygun fiyatlı ve taahhütsüz internet almak istediğinizde düşük kotalar ya da düşük bağlantı hızı ile hizmet almanız da gerekebilir.

Fakat bu durum her telekomünikasyon şirketinde aynı değildir. Yüksek kotalı ya da sınırsız, yüksek hızda internet bağlantısı veren paketler de taahhütsüz ve uygun fiyatlı olabiliyor.

Özgür İletişim paketi olarak adlandırılan TurkNet’in sunduğu internet paketinde abonelik sözü vermeden kampanyalı internet paketi satın alabilirsiniz. Üstelik uygun fiyat ile sunulan bu paket kotasız ve 100 mbps’e kadar internet hızıyla bağlantı kuruyor.

Özgür İletişim hizmetinden memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde %100 para iade garantisi sunuyor. Artık taahhütsüz hayata geçmek istiyorum, daha özgür bir internetim diyorsanız ve başka bir operatöre taahhüdünüz varsa 120 TL’ye kadar cayma bedeliniz TurkNet tarafından karşılanıyor.

İnternet Hızları Her Yerde Neden Farklı?

İnternet hızı çağımızın en büyük sorunlarından(!) biri haline gelebiliyor. Bölgeden bölgeye hatta sokaktan sokağa bile bu hızlar değişebiliyor. Temelde bunun sebebi tabii ki altyapı. Ülkenin her yerinde ne yazık ki aynı kalitede altyapı bulunmuyor. Zaman zaman yenileme veya iyileştirme çalışmaları yapılsa da bu bağlantı hızlarındaki farklılıkları değiştirmiyor. Altyapı haricinde bazı etkenler de internet hızınızı etkileyebilir. Ama dediğimiz gibi en temel konu altyapı.

Siz de evinizde nasıl bir hız alabileceğinizi internetten sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Tarayıcınıza “İnternet altyapı sorgulama” yazdığınız zaman kolayca hangi hızları veya paketleri alabileceğinizi görebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri