istanbul masöz ankara masöz
Gündem

Sultanbeylide kiralık katil tutarak eski eşini öldürttü

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde,sahibinin kiracısına ulaşamaması üzerine,  25 yaşındaki Lale Bayram evininin banyosunda ölü bulundu.

Polis cinayet şüphelisi olarak Lale Bayram’ın boşandığı eşi Yasin A. ile arkadaşı Servet K.’yı vesahibi Yasin Y.’yi gözaltına aldı.

ESKİ EŞİNİ KENDİSİNİ ALDATTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN ARKADAŞI İLE BİRLİKTE ÖLDÜRMÜŞ

Polis soruşturması sonucu Yasin A. ile Servet K.’nın aynı mahalleden arkadaş oldukları Yasin A.’nın, Servek K.’ya eski eşinin kendisini aldattığını ileri sürdüğü, Servet K.’nın “İstersen eski karını öldürelim, intikamını alalım” şeklinde getirdiği belirlendi.

CİNAYET İÇİN 8 BİN 500 LİRAYA ANLAŞMIŞ

Polis ekipleri bu konuşma sırasında Servet K.’nın Yasin A.’ya cinayet işini 8 bin 500 lira karşılığında yapabileceğini söylediği ve ikilinin anlaştığı tespit edildi.

Şüphelilerin hazırladıkları planı uygulamaya koydukları, içeri girdikten sonra Lale Bayram’ı boğarak öldürdükleri ardından olaya intihar süsü vermek için bileklerini kestikleri tespit edildi.

TUTUKLANDILAR

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler Yasin A.(30) ve Servet K.(32) çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ev sahibi Yasin Y. ise serbest bırakıldı.

KADININ SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan öldürülen Lale Bayram’ın öldürülmedenönce bir marketten alışveriş yaparken görüntüleri ortaya çıktı.

Sultanbeyli’de kiralık katil tutarak eski eşini öldürttü ViDEO

AYNI GECE ÖLDÜRÜLDÜ

Polis, bugörüntülerin ardından Lale Bayram’ın aynı gece öldürüldüğünü tespit etti. Polis yetkilileri görüntülerde görülenotomobilin içindeki şüphelilerin eve girerek olayı gerçekleştirdiğini belirledi.