Gündem

Şirket haberleri

ADESE – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun finansal kuruluşlara düzenlenen mevcut vefa kredi sözleşmesine konu olan finansal borçların ödenmesinde, tüm banka kredilerinin ödenmesinde, leasing kuruluşlarına olan borçların ödenmesinde, tazminat ödemelerinde, vergi ödemelerinde ve Seha İnşaat ile kurulacak olan Zermeram Adi Ortaklığı için sermaye ödemesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
AKSUE – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
AEFES – Fitch tarafından şirketin yabancı ve yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notunun ve görünümünün teyit edildiği açıklandı.
ARCLK – Şirket ile TCL’nin Tekirdağ’da akıllı telefon üretimine başladığı medyada yer aldı.
AKYHO –
15 milyon TL sermayeli Salda Tarım unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
20 milyon TL sermayeli Günpak Enerji unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
AVGYO – Ankara Yenimahalle’deki METRO’nun sahibi olduğu 697 m 2 ’lik gayrimenkulün 2,6 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.
AYDEM & ISMEN – Fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler için ilan edilen 30 günlük sürenin sona erdiği açıklandı.
AYES – İzmir Kemalpaşa’daki fabrikanın çatısı üzerine 1020 kWp (900 kW) gücünde GES alımı için anlaşıldığı açıklandı.
BALAT – Şirketin 1 Haziran tarihinde ticari faaliyetine başlayacağı açıklandı.
BASGZ – Şirket paylarının halka arzında talepler 3 – 4 Haziran’da toplanacak.
BMSCH – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile bugün ve yarın halka arz edilecek.
BRISA – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun “AA+ (Trk) / (Stabil Görünüm)” ve Kısa Vadeli Ulusal Notu “A-1+ (Trk) / (Stabil Görünüm)”, Uzun Vadeli Uluslararası Notunun ise “BBB+ / (Stabil Görünüm)” olarak belirlendiği açıklandı.
DAGI – Sayapark AVM’ye 1 adet mağaza açıldığı belirtildi.
DURDO – Gloss & Green Metalize Karton hattının bölümlerinin Türkiye’ye gelişlerinin peyderpey tamamlanmakta olduğu ve Haziran ayı içinde montajlarının başlayıp, Temmuz ayında da kurulumlarının tamamlanarak devreye alınacağı açıklandı.
ENKAI  – Enka ve Siemens’in, Libya’da planlanan enerji projeleri için çalışmalara yeniden başladığı, projelerin 2022’de tamamlanmasının hedeflendiği medyada yer aldı.
ESEN –
Şirketin %100 bağlı ortaklığı Margün Enerji’nin halka açılma çalışmaları kapsamında Esas Sözleşme Tadili için yapılan SPK başvurusunun onaylandığı açıklandı.
Şirketin %100 bağlı ortaklığı Margün Enerji ile Margün Enerji’nin bağlı ortaklıkları Angora Elektrik Üretim ve Bosphorus Yenilenebilir Enerji, Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında geliştirilmiş ve kurulmuş olan, toplam 39 adet güneş elektrik santralinin alınma işlemlerinin 61 milyon euro bedelle tamamlandığı açıklandı.
GSRAY – Şirketin Ziraat Bankası ve DenizBank’dan oluşan konsorsiyum ile Mart ayında imzaladığı Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında, yapılandırma ön koşullarının yerine getirildiği ve şirketin bankalara olan borçluluğunun yeniden yapılandırmasının tamamlandığı açıklandı.
GLBMD – 91 gün vadeli 32,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GOZDE – Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Polinas Plastik’in Propak Ambalaj’da sahip olduğu %95 oranındaki payların tamamının, Propak Ambalaj’ın %100 paylarına karşılık gelen 120 milyon evro işletme değeri üzerinden Constantia Flexibles International GMBH’ye satışına karar verilmesi işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylandığı açıklandı.
HLGYO – Şirket portföyünde yer alan Erzurum Palandöken’deki arsaların 7,1 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.
KENT – Şirketin nihai ana ortak konumunda bulunan Mondéléz International Inc.’inAvrupa merkezli atıştırmalık sektöründe faaliyet gösteren Chipita S.A.’i satın aldığı açıklandı.
OYYAT – Şirket paylarının halka arzında talepler 2 – 3 – 4 Haziran’da toplanacak.
QNBFB – 91 gün vadeli 366,7 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
OSTIM – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Ostim Kalıp’ın makina ve ekipman yatırımlarının tamamlandığı ve faaliyetlerine başladığı açıklandı.
OTKAR – Şirketin, otobüs ihracatı yaptığı ülkeler arasına Slovakya’yı da eklediği ve Kent Körüklü otobüsleri için Bratislava Toplu Taşıma Şirketi DPB’den 40 adetlik sipariş aldığı medyada yer aldı.
SASA – 400 milyon dolar olan, yıllık 350.000 ton kapasiteli Poy Üretim Tesisi yatırım kararının alındığı, yatırımın 2024 yılının ikinci yarısında devreye alınmasının planlandığı açıklandı.
SNGYO – Şirketin bağlı ortaklığı Kuzılbük GYO^nun halka arzı için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
SEKFK – Kobirate tarafından şirketin ve Bağlı Ortaklığı’nın kredi derecelendirme notunun kısa vade için KR A-3, uzun vadeli derecelendirme notunun ise KR BBB+ ve Görünümü “Pozitif” olarak açıklandı.
SKBNK – Şirketin iştiraki Şeker GYO’nun halka arzına ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumsuz karşılandığı açıklandı.
TUPRS – Batman Rafinerisinde üretimin 3 Haziran – 31 Temmuz arasında geçici süre ile durdurulacağı açıklandı.
TKFEN – Şirket’in bağlı ortaklığı Toros Tarım’ın Mersin arazisi üzerinde yapılması planlanan Tekfen Polipropilen Üretim Tesisi Yatırım Projesi ile ilgili olarak alınan ÇED Olumlu Kararı sonrasında, ÇED Olumlu Kararı’na karşı açılan iptal davasının kararın iptali yönünde sonuçlandığı, şirketin temyiz yoluna gidildiği açıklanırken, ÇED raporunun iptal edilmesiyle proje çalışmalarının durulmasına karar verildiği belirtildi.
UNLU – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.
ZOREN – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 500 milyon TL fonun 76,5 milyon TL’sinin Enerji Grubu satıcı ödemelerinde, 246,2 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 177,2 milyon TL’sinin Doğal Gaz Tedarik hisse alımına ilişkin borç ödemesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

BIMAS – Naspak Gıda tarafından 60,69 TL fiyattan 250.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %10,75’e yükseldi.
BURCE – Kamil Rese Alsaran tarafından 20.388 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,86’ya geriledi.
DESA – Melih Çelet tarafından 11,25 – 11,40 TL fiyat aralığından 10.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %18,52’ye yükseldi.
EUKYO – Ege Sigorta tarafından 4,50 – 4,63 TL fiyat aralığından 246.162 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,69’a geriledi.
LKMNH – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 15.000 adet pay 15,90 – 16,00 TL fiyat aralığından geri alındı.

HLGYO – Şirket sermayesi yarın 970 milyon TL’den %5,15 oranında bedelsiz olarak 50 milyon TL artışla 1,0 milyar TL’ye yükseltilecek.
MARKA – Şirketin tahsisli sermaye artırım kararının revize edildiği, şirket sermayesinin 21,0 milyon TL’den %119,15 oranında tahsisli olarak 25,0 milyon TL artışla 46 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
MERKO – Şirket sermayesinin 66 milyon TL’den %9,93 oranında tahsisli olarak 6,6 milyon TL artışla 72,6 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
PEKGY – Şirket sermayesi yarın 253 milyon TL’den %400 oranında bedelli olarak 1,0 milyar TL nakden artışla 1,26 milyar TL’ye yükseltilecek.
ZOREN – Şirket sermayesinin 2 milyar TL’den %25 oranında bedelli olarak 500 milyon TL nakden artışla 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri