istanbul masöz ankara masöz
Yaşam

Sinterflex Kaplama Hakkında

Özellikle hava şartlarından dolayı binaların dış cepheleri genelde aşınır, eskir ve kötü bir görüntü oluşturur. Bakımı oldukça zor olan dış cephelerin, bu tip olumsuz durumlardan korunabilmesi için en önemli yöntemlerin başında dış cephe kaplamaları gelir.

 

 SİNTERFLEX KAPLAMA ÖZELLİKLERİ

           

 Dış cephe kaplamaları uzun ömürlü, sağlam ve kaliteli bir görünüm özelliğine sahip olması gerekir. Sinterflex kaplama, bu özelliklerde bir dış cephe kaplamasıdır. 1m x 3m boyutlarında, 3mm kalınlığında, esnek seramik kaplama bir levha dır. Oldukça hafif bir malzemedir. 1m2′ si 7 kilo ağırlığındadır. Alev almaz, dayanıklı, yanmaz özelliklere sahip olan sinterflex kaplama, her türlü proje ölçümlerine göre kesilip montajı yapılabilir. Yüzeyindeki sır kaplama ve porselen yapısı sayesinde ateşe tamamen dayanıklı oluşu en önemli özelliğidir.

 

 Çok güçlü kimyasallara bile dayanabilen sinterflex kaplama, delme makineleri le kesme, bilgisayar kontrollü kesme gibi yöntemler ile kesilebilir ve delinebilir. Kir tutmayan yüzeyi ile kolayca temizlenebilir ve bu sayede kaplanan cephenin yeni görünümü her zaman korunmuş olur. Sadece dış cephe kaplama alanında değil, zemin, duvar, iç mekan gibi alanlarda da sinterflex kaplama kullanılır.

 

 Her hangi bir hava olayında %0 nemlenme, neredeyse sıfır darbe alma gibi özellikleri de çok tercih edilme sebeplerindendir. Renk olarak isteğe göre mat yada parlak özellikli istenilen renkte sinterflex kaplama uygulanabilir.

 

 SİNTERFLEX KAPLAMANIN UYGULAMA ALANLARI

 Bir çok alanda elverişli özelliklere sahip olmasından dolayı, sinterflex kaplama bir çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Bu alanlar ise çok çeşitlidir. Örneğin; boyalı yüzeyler üzerine, alçı panel giydirme ve bölme duvar üzerine, düz sıva üzerine, seramik yüzeylere, beton ve gaz beton yüzeylere ve mekanik yüzeylere yapıştırma faaliyetlerinde sinterflex malzemeleri kullanılır.

 

 SİNTERFLEX KAPLAMA NASIL UYGULANIR?

 Öncelikle, sinterflex kaplamanın uygulanacağı alan için panel yerleşimi projesi çizilir. Daha sonra zemine düşey taşıyı alüminyum T profiller cıvata ile monte edilir. Taşıyıcı alüminyumlar vida yardımıyla T profilinin üzerine sabitlenir ve fitil yuvalarına fitiller takılır. Sonra arka kısımlara sinterflex levhalar taşıyıcı klipslere asılır. Seramik yüzeylerde ise komple yapıştırma tekniği uygulanabilir.

 

 Sinterflex kaplama çevre dostu ve çevreye duyarlı bir teknoloji ürünüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.