Teknoloji

Sigorta Yaptırmak Ne İşe Yarar?

Sigorta yaptırmak ne işe yarar sorusu en basit şekilde “sigorta, öngörülmeyen risklerin gerçekleşmesi halinde meydana gelen zararların güvence altına alınmasını sağlar” şeklinde yanıtlanabilir. Sigorta, hem kişiler için hem kurumlar için koruma sunarak, geleceğin güvenli bir şekilde planlanmasına destek olur. Sigorta şirketleri sundukları farklı sigorta ürünleri ile sağlıktan seyahate, araçtan konuta kadar birçok alanda oluşabilecek risklerden kaynaklı zararın minimize edilmesine olanak tanır.

tie 2566434 1280

Sigorta Nasıl Yaptırılır?

Sigorta, karşılıklı sözleşme ile sağlanır. Sigorta sözleşmesi, sigorta şirketinin yani koruma sunan şirketin, sigortalının hasarını çeşitli rizikolara karşı koruduğu bir anlaşmadır. Bu sözleşme poliçe ile kurulur ve poliçede sigortanın kapsamı, limiti, teminatları, genel ve özel şartları yer alır. Sigorta poliçesi satın almak da bu anlamda poliçe kapsamındaki rizikoların sigorta ettirilmesi anlamına gelir. Poliçeyi satın almak için sigortalı sigorta şirketine prim öder. Dolayısıyla sigorta ile sağlanan güvence bu ödenen prim karşılığıdır.

family 2073604 1280

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Sigorta çeşitleri, koruma altına alınan alanlara göre değişir. Kasko sigortası, aracınızı kaza anında zarar görme, çarpma, yanma gibi hasarlara karşı koruma altına alır. Diğer bir araç sigortası türü olan trafik sigortası, Trafik Kanununa göre zorunlu olan ve kaza sonucunda karşı tarafta oluşan hasarın karşılanmasını sağlayan sigorta çeşididir. Sağlık alanında, özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri bulunur. Bireysel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza sonucunda maruz kalacağınız sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlar. Kişiye özel olan ürün, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında ayakta ya da yatarak tedavi masraflarında bütçenize destek olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile güvence altına alınmış kişilerin SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden katkı payı ödemeden faydalanmasına olanak tanır. Diğer bir sigorta çeşidi olan konut sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılır ve evinizi ve içindeki eşyaları poliçe kapsamına alınmış risklerden korumanıza yardımcı olur. Zorunlu Dask ise deprem ve depreme bağlı risklere karşı güvence sunar. Bunlar dışında seyahat sigortası, hayat sigortası, bireysel emeklilik ürünleri de bulunmaktadır.

Siz de tüm bu sigorta ürünlerini E-sigortam’da bulabilirsiniz. E-sigortam sigorta teklifi al hizmetini kullanarak en uygun sigorta fiyatları ile tanışabilirsiniz. Bütçenizi zorlamayan sigorta fiyatları ile öngörülmeyen risklerden korunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri