Teknoloji

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

 

1994 yılında Bakü’de doğan Şahin Zülfükarlı, öğrenimine Bakü’de başladı. Azerbaycan’ın yatırımcı ailelerinden Zülfükarlı ailesinin genç üyesi, lise yaşına geldiğinde Türkiye’de okumak istedi. İstanbul’da okula devam eden Zülfükarlı, üniversite sınavından önemli bir başarı elde etti. Turizmci olmak istediği için Marmara Üniversitesi Turizm bölümünü tercih etti. Burada okumaya devam ederken çeşitli iş deneyimlerinde bulundu. Gelecek planları için Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme fakültesine kayıt yaptı ve buradan da başarıyla mezun oldu.

Şahin Zülfükarlı; 14 yaşında geldiği Türkiye’de iki üniversite bitirdi ve okulu boyunca ülkedeki yatırım alanlarını analiz etti. Ailesinin de desteği ile ilk markası olan Sönmezler Metal’i kurdu. Gebze merkezli üretim tesisinde çelik boru imalatına başlayan firma, ihracatta önemli bir ivme kazandı. Avrupa, Amerika ve Afrika ülkelerine yaptığı ihracatla dikkatleri çekti.

Holding bünyesinde yeni yatırım alanları açmayı kafasına koyan genç iş insanı inşaat ve turizm sektörüne çok iddialı projeler kazandırdı. İstanbul’un elit semtlerinde inşa edilen iş merkezleri Zülfükarlı Holding’in kalitesini gösterdi. Muğla’daki otel yatırımı ile turizme adım atan Şahin Zülfükarlı, yatırımlara devam edeceğini açıkladı.

Holding’in başarı hikayesine gıda sektörünü de ekledi. Türk ve Azeri yemeklerinin bir arada sunulduğu, nargile ve özel oda hizmetlerinin de olduğu 555IST yemek zincirini İstanbullulara hediye etti. Özel davetler ve önemli toplantılara ev sahipliği yapan mekân, şimdiden aranan mekanlar listesine girmeyi başardı.

Ekip çalışmasına önem veren, çalışma arkadaşlarını dost gibi gören ve onlarla yakın ilgilenen Şahin Zülfükarlı; attığı her adımda ortak akılla hareket ediyor. Günün temposuna saat 8’de başlayan iş insanı, günün 12 saatini işine ayırıyor. Diğer firmalarla ilişkiye önem veren iş insanı düzenli olarak ziyaretlerde bulunuyor ve gün içerisinde tüm şantiyeleri dolaşarak teftiş ediyor. “Türkiye’ye aşığım” diyen Zülfükarlı, yeni yatırımların çok yakında açıklanacağını müjdeliyor. Evli olan Şahin Zülfükarlı, ailesi ile birlikte İstanbul’da yaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri