Genel

Safir FUE Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Safir FUE Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi; ciddi bir saç dökülmesi ya da seyrelmesi sorunuyla karşılaşanlar için kurtarıcı özelliktedir. Kişinin kendisinden alınan sağlıklı saç köklerinin dökülme ya da seyrelme yaşanan bölgeye transfer edilmesi olarak tanımlanabilir. 2022 yılını tamamlamaya hazırlandığımız şu günlerde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden birisinin safir fue saç ekimi olduğunu söyleyebiliriz.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi; çok başarılı bir işlemdir. Avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, diğer saç dökülmesi tedavilerinin işe yaramadığı hallerde verimli olur. Son derece başarılı sonuçları ile dikkat çeker.
  • Geniş bölgelerde görülen saç dökülmesi vakalarında işe yarar.
  • Bazı saç dökülmesi tedavileri; dökülmenin ileri evrelerinde hiçbir işe yaramaz. Ancak, saç ekimi; dökülmenin en geç evrelerinde dahi başarılı bir işlemdir.
  • İnsanlar; saç ekimi sayesinde hem sağlıklı hem de doğal görünümlü saçlara sahip olurlar.
  • Saç ekiminin genellikle erkekler tarafından tercih edilen bir seçenek olduğuna dair görüşler vardır. Fakat, saç dökülmesi sorunuyla karşılaşan kadınlar da saç ekimi işlemine başvurabilirler.
  • Saç ekiminin ardından saçlar yeniden çıkmaya başlar. Söz konusu sürecin tamamlanmasının ardından saçların bir daha dökülmesi mümkün değildir.

Safir FUE Nedir? Ne İşe Yarar?

Safir FUE; etkisi ispatlanmış bir yöntem olarak tanımlanabilir. İleri versiyon bir uygulama olmakla beraber daha çok saç kökünün seyrelmenin ya da dökülmenin olduğu alana ekilmesini sağlar. Bunun yanı sıra, doğal sonuçları ile dikkat çeker. Safir FUE; en çok sayıda grefti en iyi şekilde nakletme imkanı sunmasıyla da bilinir. Buna ek olarak, ekilen saçlar; olabildiğince sık görünür. Ayrıca, kişinin dışarıdan saç ekimi yaptırdığının anlaşılması dahi mümkün değildir.

Safir saç ekimi; FUE saç ekim tekniğinin uygulanması olarak tarif edilebilir. Ancak, işlem sırasında safir cevherinden imal edilen keskin uçlu özel kalem kullanılır. Tıpkı diğer saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi Safir FUE sırasında da ilk olarak saç köklerinin donör bölgeden tek tek toplanmasına rastlanır. Ardından, saç kökleri; saçsız bölgedeki açılan kanallara nakledilir. Fakat, bu işlemler sırasında çok sayıda mikro yaranın açılmasına rastlanır. Söz konusu mikro yaralar doku travmasına neden olabilir. Bu noktada, safir fue saç ekimi yöntemi devreye girer. Keskin safir bıçaklar tarafından açılan kanallar çok daha küçüktür. Bir başka deyişle, pürüzsüz cerrahi kesilere rastlanır. Bu sayede, yaralar; çok daha kısa sürede iyileşir. Ayrıca, doku deformasyonu da azalır. Saç ekimi süreci; sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Kimler Safir FUE İşleminden Yararlanabilirler?

Safir FUE; 20 ila 60 yaş aralığındaki tüm erkek ve kadınlar için uygun bir işlemdir. Bunun yanı sıra, kişinin donör bölgesinde yeterli miktarda saç köküne sahip olması önemli bir husustur. Safir FUE; bilhassa geniş bir alanda görülen şiddetli saç kaybı vakalarında işe yarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.