Gündem

Protez Bacak Nedir?

PROTEZ BACAK

Protez Bacak Nedir?

  • Protez Bacak Nedir? Protez bacak, bacak amputasyonu olan kişilerin daha kolay hareket etmesine yardımcı olan bir sistemdir. İşlev ve görsellik olarak gerçek bir bacağın görünümünü taklit ederler.Ampute olan bazı insanlar yürümek için hala bir bastona, yürüteç veya koltuk değneğine ihtiyaç duyarken, protez bacak kullanan insanlar serbestçe yürüyebilir ve koşabilirler.

 

  • Alt uzuv amputasyon varsa veya yakında olacaksa, protez bacak mutlaka düşünmeniz gereken bir seçenektir.Evinizde veya kliniğimizde sizinle özel olarak ilgileniyor, ampute durumuna göre gerekli ölçütleri belirliyor ve sizlere en uygun protezin kararını veriyoruz. Provitalprotez kliniğimiz ile iletişime geçerek protez bacak çeşitleri nedir ? ve protez bacak fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Diz Altı Protez Bacak Nedir?

  • Diz altı protezler, farklı nedenlerden dolayı bacağın diz altı kısımdan kesilmesi durumunda uygulanan yapay uzuv durumudur. Diz altı protez bacak birçok çeşide sahiptir.Günümüzde iki farklı tip diz altı protez bacak çeşidi daha çok kullanılmaktadır.Bunlar Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak ve Pin Sistem Diz Altı Protez Bacak uygulamasıdır.Gelişen son teknoloji ile birlikte Aktif Vakum diz altı protez bacak sistemi, yaptığı vakum süspansiyonu ile birlikte hastaya daha konforlu ve güvenilir bir yürüyüş sunuyor.

 

Diz Üstü Protez Bacak Nedir?

  • Diz üstü protezler, farklı nedenlerden dolayı bacağın diz üstü kısımdan kesilmesi durumunda uygulanan yapay uzuv durumudur. Diz üstü protez bacak birçok çeşide sahiptir.Günümüzde dört farklı tip diz üstü protez bacak çeşidi vardır.Bunlar mikroişlemcili diz üstü protezler, hidrolik sistemli diz üstü protezler, pnömatik sistemli diz üstü protezler, mekanik sistemli diz üstü protezler uygulamalarıdır. Gelişen son teknoloji ile birlikte mikroişlemcili diz üstü protez bacak sistemi, hastaya daha konforlu ve güvenilir bir yürüyüş sunuyor.

 

Silikon Protezler

Silikon Ayak Protez Nedir ?

Silikon protezler parsiyel ayak ve parmak amputasyonları için kullanılır. Hastanın ayağından ölçü alınarak, sağlam taraf ile uyumlu olacak şekilde silikon ile şekillendirilerek üretilir.Olmayan kısım için silikon ile dolgu yapılır. Denge sağlaması, itme fazını kolaylaştırması veayakkabı estetiği için önemlidir.

 

Silikon Protezler

Silikon Ayak Parmak Protez Nedir ?

Silikon parmak protezleri, ayak parmak amputasyonları için kullanılır. Hastanın ayak parmağından ölçü alınarak, sağlam taraf ile uyumlu olacak şekilde silikon ile şekillendirilerek üretilir.Olmayan kısım için silikon ile dolgu yapılır. Denge sağlaması, itme fazını kolaylaştırması ve ayakkabı estetiği için önemlidir.

 

Çocuk Protezi

Çocuk protezi çok fonksiyonel bir protez olmasa bile çocuğu protezle en erken yaşta tanıştırmak ve uygulatmak gerekiyor ki; gelecekte protez kabullenme sürecini kolaylaştırmak.Çocuk protezleri yetişkin protezlerine kıyasla daha hızlı bir kronoloji ile değişiyor olması sebebiyle tıpkı çocuk elbiseleri veya ayakkabıları gibi büyüme zaman diliminin doğru hesaplanarak hazırlanması ve uygulanması gerekmektedir.Soketin doğru hazırlanması, eklem uyumu elbette ki çocuk protezlerinin de olmazsa olmazlarıdır.Çocukların yaşları itibarıyla protez kullanımında adapte edilmeleri zamana yayılarak yapılması gereken bir süreçtir. Bu noktada biz uygulayıcıların yanı sıra ailelere de sorumluluk düşüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri