Ekonomi, Gündem

Pleksi Nedir? MorPleksi Fabrikası Bununla Ne Yapar?

Yarı saydam veya saydam olan pleksi plastik bir cam malzemesidir. Hafif, kolay bir şekilde şekil alabilen malzeme kullanışlı olduğu için çok farklı alanlarda kullanılıyor.

Pleksinin Kullanıldığı Alanlar

Pleksi kullanışlı olduğu için bir çok alanda kullanılmaktadır. Tabela yapımında ve reklamcılık sektöründe kullanılıyor. Makyaj, gözlük gibi stantlarda kullanılan pleksi dekorasyonda etkin bir biçimde kullanılıyor.

Masa, koltuk gibi bir çok ev ve büro mobilyalarında tercih edilen hammadde oluyor. Aydınlatma ekipmanları olan lamba, anahtar gibi malzemelerin yapımında yine pleksi kullanılır. Mutfaklarda kullanılan plastik ürünlerde ve duşakabin gibi banyo ürünlerinde tercih edilen üründür. Özellikle endüstriyel malzemelerde sıkça kullanılan pleksi her geçen gün yelpazesini genişletiyor.

Pleksinin Özellikleri

Pleksi saydam veya yarı saydam olabilme özelliğine sahiptir. Hafif bir malzeme olduğu için işlenmesi kolaydır. Hammadde olarak düz bir levha halinde satılır. İstenilen her şekle sokulabilir. Camdan hafif ve dayanıklı olması tercih edilme sebeplerinden biridir.

Pleksi oldukça özellikli ve kullanışlı bir ürün olduğu için her geçen gün farklı alanlarda kullanımına başlanıyor. Kesim, şekillendirme, şişirme işemlerindeki kolaylılığın yanı sıra genleşme katsayısı açısındanda oldukça kullanışlıdır. Çevresinin keskin olmaması ve polimer sayısının yüksek olması da farklı bir özelliğidir.

Dışarıdan gelebilecek darbelere dayanıklı ve ışık geçirgenliği yüksektir. Opak, şeffaf ve floresan olmak üzere 3 farklı renkte üretilebildiği gibi herhangi bir solma yapmaz.

Kırılma konusunda da dirençli olan ürün iç ve dış mekan ürünlerinde kullanılıyor. Sertlik derecesi bakıra yakın olan ürün ısıya karşıda dayanıklıdır.

Pleksi Kullanımı Yapan Firmalar

Pleksi hammadde olarak alınır. Alınan kalıp halindeki hammdde işlenerek çok sayıda ürün elde edilir. Bu işlemi yapan bir çok firma bulunur. Bunlardan en önemlisi Morpleksi Reklamcılık Şirketi’dir. 2005 yılından beri sektörde etkin rol alan firma https://www.morpleksi.com web sitesiyle de hizmet veriyor. Çok sayıda üretim atölye ve fabrikaları ile kesim ve şekillendirme yaparak çeşitli ürünler üretebiliyorlar.

Balkon aparatları, korkuluk, ayna, kapı süsleme, ekran koruyucu gibi çok sayıda ürün üretimi yapan firma hakkında geniş nilgi almak için https://www.morpleksi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri