Gündem

PKKnın kızını kaçırdığı anne, Alman Meclisi önünde

Maide T, üzerinde kızı Nilüfer’in (20) fotoğrafı bulunan tişört giyerek Federal Meclis önüne geldi.

Kızının kendisineverilmesini isteyen Maide T’nin eylemine, Uluslararası Demokratlar Birliği (UİD) Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Çiftçi, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Başkanı Serap Mamati, Vatan Partisi Berlin Öncü Kadın Derneği Temsilcisi Gülseren Küçükkale de destek verdi.

PKK’nın kızını kaçırdığı anne, Alman Meclisi önünde

“KIZIMA KAVUŞANA KADAR DEVAM EDECEĞİM”

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Maide T, sesini Alman siyasilere duyurmak amacıyla meclis önüne geldiğini belirtti.

Kasım ayından bu yana kızının evine dönmesi için her türlü çabayı sarf ettiğini anlatan acılıkızına kavuşana kadar eylemine devam edeceğini aktardı.

“KIZIM, EN SON GİYDİĞİN ELBİSELERİ KOKLUYORUM”

Terör örgütü tarafından kaçırılan kızına gözyaşlarıyla seslenen Maide T, ”Kızım engiydiğin elbiseleri kokun gitmesin diye torbaya koyup sakladım. Hep koklayabileyim diye. Artık kokun bile yok. Seni çok özlüyorum. Lütfen bana dahaacı çektirme. Sana yalvarıyorum nerdeysen çık gel evine. Ben dayanamıyorum artık.” dedi.

Maide T, terör örgütü tarafından kaçırılan kızına kavuşabilmek için Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer’den yardım istedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri