Gündem

Pentagon: Savunma Bakanı Mark Esper karantinada

ABD’nin en yüksek iki savunma personelinin fiziksel olarak diğer personelden ve ziyaretçilerdentutulacağını belirten Savunma Bakanlığı sözcüsü Jonathan Hoffman “onlar ve personelleri sadece tele konferans üzerinden iletişim kuracak” dedi.

PENTAGON’A GİRİŞLER KISITLANDI

Hoffman ayrıca Esper ve Norquist’in çalışma ve yaşam alanlarına girişlerindealtına alınacağını belirterek “Giren insanların sayısını sınırlayacağız veedeceğiz” dedi.

Birleşik Kuvvetler Askeri Doktor Tuğgeneral Dr. Paul Friedrichs yeni önlemlerin Salgın Önleme Merkezi-CDC’nin yeni açıkladığı tavsiyeler üzerine alındığını açıkladı. Friedrichs “Benim yardımcım da bu hafta evden çalışıyor ve bu ben özel biri olduğum için değil. Özel firmalar da aynı şeyi yapıyor. Sivilkuruluşları da. Bunu yapıyoruz çünkü bu doğru olan” dedi.

Hoffman ayrıca askeri kuvvetlerin sivil topluma yardımcı olabilecek mi sorusunavererek “Düzenimizi komutanlarımız dünyanın herhangi bir yerinden görevlerini yapabilecek şekilde kurduk” ifadesini kullanarak, “komutanlarımızı ve güçlerimizi korumak için yapmamız gerekenleri yapmaya devam edeceğiz, böylece sivil yönetime yardımcı olabileceğiz” dedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri