Genel, Teknoloji

Orjinal Cep Telefonu Bataryası

Ülkemizde pek çok kişi akıllı telefon kullanıyor. Akıllı telefonların şarjının uzun gitmesi bataryasının güçlü olmasına bağlıdır. Akıllı telefonların en büyük sorunu yıllar geçtikçe bataryasının zayıflaması ve daha çabuk şarjının bitmesidir. Buna neden olan pek çok faktör bulunuyor. Özellikle de telefonları açıkken şarj etmek, tam anlamı ile şarjı bitmemişken şarja takmak, orjinal olmayan şarj aleti kullanmak gibi pek çok faktör, cep telefonu batarya ömrünü çok önemli bir şekilde azaltıyor. Bu nedenle telefonu şarj ederken telefonunuzu kapatmanız, orjinal şarj kablosu kullanmanız ve sık sık şarj kablosunu takıp çıkartmaktan kaçınmanız gerekir.

 

Güçlü Bataryanın Önemi

 

Cep telefonunuzun güçlü bir bataryaya sahip olması, telefonunuzun çok daha uzun bir süre kullanabilmenizi sağlar. Siz de telefon bataryası almadan önce telefonunuza en uygun ve en güçlü bataryayı tercih etmeniz gerekir. Orjinal ürünleri kullanmanız telefonunuzun kullanım süresini önemli ölçüde uzatır. Bataryası zayıflayan telefonunuzu eski güçlü haline getirmek için ürünlerimizi yakından inceleme şansı elde edebilirsiniz. Orginal cep telefonu batarya tercih edecek Samsung ve İphone gibi pek çok önemli marka telefonunuzu eski performansına kavuşturma fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Batarya Ömrü Nasıl Uzar?

 

Her akıllı telefonun bataryasının ömrü kullanım şeklinize göre uzar ya da kısalır. Telefonunuzu dikkatli bir şekilde kullandığınız ve zamanında telefonunuzu şarj ettiğiniz zaman telefonunuzun bataryasının kullanım ömrü uzar. Dikkatli kullanmadığınız zaman ve orjinal şarj kablolarının haricinde imitasyon kablolarla telefonunuzu şarj ederseniz pil ömrünüz önemli ölçüde azalır. Telefonlarınızı kapalı halde şarj ederek telefon bataryaları ömrünü uzatma şansı yakalayabilirsiniz. En orjinal ürünleri en uygun fiyatlara sitemizde bulabilir ve hemen satın alma imkanı bulabilirsiniz. Pek çok kullanıcı cep telefonlarının bataryasının zayıflamasından şikayetçi oluyor. Özellikle de 5 yıl sonra bazı telefonların bataryaların yenilenmesi gerekiyor. Yeni bir telefon almak yerine bataryanızı değiştirerek daha az masrafla telefonunuzun ömrünü uzatabilirsiniz.

 

Telefon Ömrünü Uzatacak Parçalar

 

Akıllı telefonlar günümüzde çok pahalı fiyatlara satılıyor. Bu nedenle telefonunuz bozulduğunda hemen yeni bir telefon almayı düşünemeyecek bir durumdaysanız telefonunuzda arıza çıkaran parçayı değiştirme imkanı bulabilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla para harcayıp yeni bir telefon almak yerine mevcut telefonunuzun kullanım ömrünü önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Bunun için en uygun ve en orjinal ürünleri Akıllı Phone size sunar. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için Akilliphone.com internet sitemizi yakından inceleyebilir ve ihtiyacınız olan tüm ürünlere çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.