Gündem

New Yorklular sokağa çıkma yasağı öncesi temiz hava aldı

ABD’nin New York eyaletinde halk, güzel havayı da fırsat bilerek yeşil alanlarda yürüyüş ve koşu yaparak stres attı.

New York Valisi Andrew Cuomo’nun sokağa çıkma yasağıettiği güne denk gelen görüntüler yasak ile tezat bir görüntü oluştururken, sokaktakiler birbirleriyle mesafelerini koruduklarını, bu şekilde güvende kaldıklarını iddia etti.

YASAK ÖNCESİ SON YÜRÜYÜŞ

Manhattan’da bulunan ünlü Central Park’ta yürüyüş yapan Sid Reich ve Cheryl Rosenberg çifti, uzun bir süre acildışında yasak olacağı için herkesinbirbu güzel havada tatlı bir yürüyüş için dışarı akın ettiğini düşündüğünü söyledi.

New Yorklular güzel havanın tadını çıkardı İZLE

“TEMİZ HAVAYA İHTİYACIMIZ VAR”

AA muhabirine konuşan yaşlı çift, “Dışarıda bulunmanın tehlikeli olabileceğini düşündükinsanlarla 6 feet (1,8 metre) mesafemizi koruyoruz, sonuçta burada yürümek Broadway’de yürümek gibi değil. Temiz havaya ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

“YAŞAMAYI DURDURAMAZSINIZ”

Arkadaşı ile evcil hayvanlarını gezdirmek için dışarı çıktıklarını belirten Nora Anderson ise, “Zaten işe gidemiyorum, 7-24 evde kapanıp kalmak istemiyorum.Yaşamayı durduramazsınız.” dedi.

TEMEL GIDA VE İLAÇ İHTİYACI DIŞINDA ÇIKILMAYACAK

New York Valiliği’nin cuma günü aldığı karar gereğiuzun süre eve kapanmak zorunda kalacak,gıda ve ilaç ihtiyacı dışında evlerden çıkılmayacak.

TİMES MEYDANI BOŞ KALDI

Öte yandan, koronavirüs mücadelesinde en riskli görevi üstlenen sağlık çalışanları için New York’un dünyaca ünlü Times meydanına “Sağlık çalışanları teşekkürler” yazısının bulunduğu bir elektronik tabela asıldı. Normal günlerde yoğun kalabalıklara sahne olan Times meydanında neredeyse hiç insan olmaması dikkati çekti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri