Gündem

Nefes alan şehirler için, yeşil çözümler yolda

Nefes alan şehirler için, yeşil çözümler yolda!

Sürdürülebilir çevre, doğal yaşam kadar ekonominin de can damarını oluşturuyor. Küresel ısınmanın olumsuz etkilerinin fazlasıyla yaşandığı şu dönemde, özellikle büyükşehirlerde yeşil alanlara olan ihtiyaç ve bu alanların daha da arttırılmasına yönelik politikaların önemi tekrar gündeme geldi. Her yıl 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Koruma Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Tarsus Turkey Pazarlama Direktörü Aslıhan Kaya, “Bu yıl 12.’sini düzenleyeceğimiz The Flower and Plant Show, Türkiye’nin en yeşil buluşması olacak. Nefes alan yaşam alanlarına yönelik süs bitkileri ve peyzaj çözümlerine ev sahipliği yapacağız. Organizasyonumuz sadece bir ticaret fuarı olmanın ötesinde, gelecek nesillere yemyeşil şehirler bırakmanın da çözümlerini sunacak” dedi.

Bölgesinin süs bitkileri ve peyzaj sektöründeki en büyük uluslararası fuarı olan The Flower and Plant Show, 11-13 Kasım 2021 tarihlerinde 12. kez düzenlenecek.  Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği’nin (SÜSBİR) iş birliğinde gerçekleşecek fuar, doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan yaklaşık 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretime imza atan yerli süs bitkileri sektörünü bir araya getirecek. “Katılımcı ve ziyaretçilerimize sunacağımız ticari katma değer kadar fuarda sergilenen süs bitkileri ve peyzaj yeniliklerinin, yaşanabilir çevreye katkıda bulunacak olması da çok önemli. Çevre Koruma Haftası’nda yeşilin öneminin bir kere daha gündeme gelmesi ayrıca sevindirici” diyen Aslıhan Kaya, “Yeşil yaşam” bilincinin, iş, sosyal ve ticaret hayatının vazgeçilmez bir parçası olması gerektiğini vurguladı. Kaya, bu doğrultuda The Flower and Plant Show’un başta yerel yönetimler ve şehir planlamacıları olmak üzere çevre üzerinde sorumluluğu bulunan tüm kesimler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Sergilenen ürün çeşitliliğiyle öne çıkan The Flower and Plant Show, iç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar pek çok yeniliğe ev sahipliği yapacak.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri