Gündem

Naturel Sızma Zeytinyağı

Naturel Sızma Zeytinyağı

Hoş bir aromaya sahip olan naturel sızma zeytinyağı, M.Ö 4500 yıllarına kadar uzanan bir tarihi geçmişi mevcuttur. Kültürümüzün bir parçası haline gelen zeytinyağları, güzel yurdumuzda elde üretimleri yapıldığı gibi, sanayinin gelişmesi ile fabrika üretimine de geçmiştir.

Organik zeytinyağı, tamamen el emeği ile elde edilen kaliteli zeytinyağlarındandır. Köylerde üretilen organik zeytinlerin işlenmesi ile elde edilir.

Soğuk sıkım zeytinyağı, henüz olgunlaşmaya durmuş zeytinlerin başka zeytinlere karıştırılmadan hemen sıkım işlemine geçilerek üretilen zeytinyağı çeşididir. Fabrikalarda üretime uygun olmadığı için daha çok küçük çaplı işletmeler bu işi üstlenir.

Naturel zeytinyağının piyasası

Zeytinyağlarımız çok kıymetli olduğu için çok miktarda üretimi yapılmakta ve satışa sunulmaktadır. Piyasa da çok fazla çeşidi bulunan ve satış rekabeti oluşturacak derece de gündem de olan zeytinyağları, Yeşil Tire olarak 250 ml / 5 kg arası üretimi daha yaygındır. İncirya firması gramajına göre de fiyat belirlemekte olup ülkemizin her yerine satışları yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri