Teknoloji

MHRS’nin Faydaları

MHRS

Türkiye’de sağlık sektöründe kullanılmaya başlanan MHRS Türkiye’deki sağlık alanında atılmış büyük adımlardan birisidir. Açılım olarak; Merkezi Hekim Randevu Sistemi anlamına gelen MHRS baş harfleri ile tanımlanmıştır. MHRS sistemi sayesinde doktor randevuları alabilir ve randevu takibinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlk defa uygulanmaya başlandığında bu kadar detaylı ve derin bir altyapıya sahip değildi fakat Türkiye’deki sağlık sistemini belirli bir platformda ve düzenli ilerlemesini sağlayacak bir yapıda ulaşabilmiştir. Eski şartlarda devlet hastaneleri veya özel hastanelerin herhangi bir kriter bulundurmadan uyguladıkları sisteme belirli bir düzen getirmiş olmaktadır. Bu randevu sistemi internet üzerinden ya da telefon aracılığı ile kullanılabilmektedir.

 

MHRS’nin Faydaları

MHRS hastane randevu merkezi sistemi ile birlikte istediğiniz gün ve tarihte, istediğiniz zaman randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Bu sayede karmaşık bir şekilde ve yoğun işleyen hastane süreçlerini tek bir sistem üzerinden kontrol edebilme imkanı bulunulmuştur. Hem doktorlar açısından hem de hastalar açısından oldukça kabul görmüş ve kolaylık sağlamış bu sistemin sevilmesinin en önemli etkisi uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan tedavi olunabilmesidir.

 

MHRS Randevu İşlemleri

Herhangi bir hastalıktan dolayı alacağınız randevu işlemleri MHRS sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için isterseniz telefonunuza MHRS uygulamasına indirebilir, isterseniz internet tarayıcısı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

 

l

Siteye giriş yaptığınızda karşınıza MHRS giriş alanı çıkacaktır.

 

l

Bunun için kaydolmuş olmanız gerekir. Öncelikle kendinize ait bir kayıt alanı oluşturmanız gerekmektedir.

 

l

Oluşturulan kayıt alanı sonrasında belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

 

l

Karşınızda bulunduğunuz il ve ilçeye ait çok sayıda hastane seçeneği çıkacaktır.

 

l

Hastane seçeneğini tercih ettikten sonraki süreçte doktor seçiminizi yapabilir ve ardından belirlediğiniz tarih ve saati randevu oluşturabilirsiniz.

 

Randevu kaydınızı oluşturduğunuzda sistemde kayıtlı e-posta adresinizi ya da telefon adresinize oluşturulmuş randevu kaydından bir örneği gönderilir. Belirlenen gün ve saatte randevunun oluşturulduğu hastanede randevunuza yaklaşık 15 dakika kala gitmeniz gerekmektedir. Randevu alma süreci telefon üzerinden gerçekleştirilebilir. Online sistemi kullanmak istemeyen kullanıcılar MHRS’yi Alo 182 hattını arayarak kullanabilirler.