Gündem

Mersindeki yangın sonrası itfaiye amiri el çektirildi

Mersin’in Mezitli ilçesi Viranşehir Mahallesi’nde önceki gün 13 katlı apartmanın 8’inci katındaki dairede yangın çıktı.

Evdeki 38 yaşındaki kadın Yasemin Özel, alevlerin yayılması üzerine balkona çıktı. Çevredekilerin uyarılarına rağmen balkon demirine çıkıp sarkan Özel, zemine düştü.

HASTANEDE KURTARILAMADI

Yaralanan Özel, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla çevredeki bir özel hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Özel, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ağır yapıda vekabiliyeti az olan 54 metre merdiven uzunluğuna sahip ikinci aracınmahalline ulaştığı sırada Yasemin Özel’in, kendisini boşluğa bıraktığına dikkat çekti.

Yangın çıkan evinin balkonundan düşen kadın can verdi İZLE

‘ARAÇ OLAY YERİNE ULAŞIRKEN BOŞLUĞA BIRAKTI’

İtfaiye personelinin kusurunun olup olmadığı ile ilgili olarak soruşturma açıldığı kaydedilen açıklamada, “Olayla ilgili 112’ye bir erkek vatandaş tarafından yapılan ilk ihbar, saat 15.26’da düşmüştür. Saat 15.27’de Mezitli İtfaiye Grup Amirliğimizdeki; 9 personel, 1’i, 18 metre merdiven uzunluğuna sahip4 araç ilemahalline çıkış yapmış, 15.30’damahalline ulaşmışlardır. Bu esnada Yenişehir, Gökçebelen ve Merkez itfaiyeden takviye talebinde bulunulmuştur.

Yangın müdahale ekibi, Yasemin Özel’in henüz balkonda olmadığı sırada ilk olarak ekipmanlarıylahızlı bir şekilde meskenin kapısından içeri girme girişiminde bulunmuştur. Kapının çelik kapı ve çok yönlü kilitli olması nedeniyle kırılması uzun sürmüş, bu durumun uzunalacağının anlaşılması üzerine, balyoz ile duvarlar kırılarak içeriye girilmeye çalışılmış, bu sıradabina önünde bulunan bir personel balkona bir kişinin çıktığı bilgisini vermiştir.

Mezitli İtfaiye Grup Amirliği emrinde bulunan, ağır yapıda vekabiliyeti az olan 54 metre merdiven uzunluğuna sahip ikinci araçmahalline ulaştığı esnada, Yasemin Özel tutunduğu balkon parmaklıklarından kendisini boşluğa bırakmıştır.” denildi.

“SORUŞTURMANIN SELAMETİ İÇİN GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLDİ”

Meskene girildiğinde 4 oda ve 1 salondan oluşan dairenin sadece salon kısmında yangının olduğu, alevlerin diğer odalara sirayet etmediğinin görüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Salondaki yangın kısa süre içerisinde söndürülmüştür. Olay yerine intikal eden 9 yangın kurtarma personelinin tamamı, mesleki ve deneyim olarak itfaiye tecrübesi 5 ila 28 yıl arasında değişmektedir. Bu personelin 3’ü yangında arama kurtarma konusunda görevlendirilmiş olup, diğer 6 personel de yangın müdahale ekibinden oluşmaktadır. Müessif olayın yaşandığı aynı gün; personelin kusuru olup olmadığı ile ilgili olarak soruşturma açılmıştır. Soruşturmanın selameti açısından Mezitli İtfaiye Grup Amiri Tevfik Cin, görevden el çektirilmiştir. Soruşturma sonucunda kusuru ve ihmali tespit edilen personel hakkında gereken işlem yapılacak, kamuoyunu ilgilendiren gelişmeler hassasiyetle açıklanmaya devam edilecektir.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri