Gündem

Meme Büyütme

Meme Büyütme
Yaşam koşullarının getirdiği olumsuzluklar, fiziksel sorunlar, yaşlanma, hamilelik gibi etkenlerin oluşturduğu fiziksel sorunlar, çeşitli estetik kaygıların ortaya çıkmasına neden olur. Meme büyütme operasyonları bu sebeple kadınlar tarafından en sık tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer alır. Doğru ve düzgün bir fiziksel ölçüye sahip olmak konusunda, kadınlar da öne çıkan unsurlardan biri göğüslerdir. Bazen küçük olması nedeniyle, bazen yaşam koşullarının etkisiyle simetri bozulması nedeniyle, yaşlanmanın etkisiyle düşme ve şekil bozukluklarının ortaya çıkması nedeniyle başvurulan bir yöntemdir. Meme büyütme operasyonları, uzman bir doktor ve doğru bir ekiple gerçekleştirildiğinde, olumlu ve kalıcı çözümler ortaya koyar. Aynı zamanda vücudumuzun tüm fiziksel dengesinin doğru bir şekilde hesaplanması ve doktorun deneyim ve bilgi birikiminin de katkısıyla, elde edilen sonuç beklentilerin de üzerinde olabilir.
Meme Büyütme Operasyonu Nedir?
Meme büyütme operasyonu, cerrahi estetik bir uygulamadır. Göğüs altın konulan protezler sayesinde, göğüslerin dinç, sağlıklı, dik ve şekilli bir görünüme ulaşması sağlanır. Cerrahi olmasına rağmen, protez göğüslerin ve cerrahi uygulamanın dışarıdan anlaşılması çok güçtür. Bu konuda sürekli ilerleyen teknikler ve protez malzemeleri konusunda yaşanan gelişmeler de sürüyor. Ulaşılan seviye de, meme büyütme operasyonları sonrasında, bu operasyonların anlaşılması uzman bir doktor tarafından incelenmediğinde neredeyse mümkün değildir. Bunun yanında meme büyütme operasyonunda verilecek şeklin, kişinin fiziksel özellikleriyle uyumlu, sağlık durumuyla uyumlu olması son derece önemlidir. Buradan hareketle, hastanın taleplerine çeşitli kıstasları ele alarak en doğru sonucu önermek, estetik cerrahın çok önemli işlev gördüğü bir aşamadır.
Meme büyütme operasyonları öncesinde, hastanın sağlık durumu hassas bir şekilde incelenir. Fiziksel özellikleri, operasyonun hangi nedenden istendiğinde, hastanın istediği sonuç gibi unsurlar, bir arada uzman bir doktor tarafından değerlendirilir. Bunun sonucunda yapılacak protezin şekline net şekilde karar verilir. Bu sonuç hastaya sunularak, hastanın taleplerine karşılık gelip gelmediği konusunda anlaşmaya varılır. Yapılan planlamaya göre elde edilecek sonuçla ilgili hazırlanan modelleme sayesinde, operasyon öncesinde, sonuç hastaya uygulamalı olarak gösterilir. Bu aşamada hastanın değişiklik talepleri de, doktor tarafından incelenerek, uygunluğuna göre yapılabilir. Tüm bu süreç sonucunda, operasyon kararı alınır ve uygulamaya geçilir. Dolayısıyla meme büyütme operasyonlarının her aşamasında uzman bir doktorun deneyimi ve bilgi birikimi benzersiz bir rol oynar. Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural’ ın meme büyütme operasyonlarında çok geniş bir deneyim ve bilgi birikimi bulunuyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen sayısız başarılı operasyonlarla ilgili www.cahitvural.com aracılığıyla ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılıyor?
Planlama aşamasından sonra uygulama aşamasında, meme altında bulunan bölüme açılan 4,5 santimetre büyüklüğünde bir kesi sonrası, plana göre hazırlanmış olan dışı silikon, içi silikon jelden oluşan protez yerleştirilir. Estetik bir dikiş sonrasında, hasta ilk geceyi kontrol altında tutmak amacıyla hastanede geçirir. Bundan sonraki 72 saat boyunca kontrol altında tutulur. Hastanede alınması öneridir, bazı uygulamaların, birkaç saat sonrasında hastalar taburcu da ediliyor. Hastanın isteğine bağlı olan bu durum, kontrol altında tutulması amacıyla gerçekleştiriliyor. Operasyon sonrasında tedavi sürece genellikle birkaç gündür. Doktorun kontrolü ve önerileri doğrultusunda bazı ilaçların kullanılması gerekebilir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri