Gündem

Matpleksi.com Pleksi Fanus Ürünlerini Tanıtıyor

Günümüzde birçok alanda kullanılan pleksi akvaryum ve fanus yapımında da kullanılmaktadır. Görünüşü cam gibi olduğu için, cam zannedilen birçok fanus çeşidi pleksiden yapılmıştır. Şeffaf görünümü ve dayanıklı olması sebebiyle bu alanda kullanıma oldukça elverişlidir.

 

Pleksi fanuslar, sergilenmek istenen ürünleri göstermek amaçlı ve zarar gelebilecek ürünleri korumak amaçlı kullanılmaktadır. Pleksi belirli bir ısıda şekil alması sebebiyle fanus yapımında da oldukça kullanışlı bir üründür. Isıtılarak şekil verilen pleksi fanuslar, hızlı soğumaları sebebi ile oluşturulan şekli muhafaza etmek kolaydır.

 

Pleksi fanus istenilen ebatlarda üretilebilen farklı büyüklükleri olan bir üründür. Fanuslar kare, dikdörtgen ya da silindir şeklinde üretilmektedir.  Bu ürünler ayaklı, ayaksız, ışıklı, ışıksız, alt tabanlı gibi kullanılacak alana göre çeşitleri imal edilmektedir. Mat Pleksi bu konuda aradığınız her ürünü bulabileceğiniz bir sitedir. Site adresi pleksi İstanbul konumu ile https://www.matpleksi.com şeklindedir.

 

Pleksi Fanus Kullanım Alanları:

 

Pleksiglas ile yapılan fanuslar günlük hayatta birçok kullanım alanına sahiptir. Mağazalarda, kafelerde, dolmuşlarda, bakkallarda akla gelebilecek birçok yerde kullanılmaktadır. Bakkallarda genellikle girişte bulunan renkli şekerler ya da sakız fanusları neredeyse herkesin gözüne çarpan ürünlerdendir.

 

Evlerde; değerli eşyaları saklamak ya da yiyecekleri saklamak amaçlı kullanılabilmektedir. İçine yiyecek konulan fanuslar yiyeceklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ayrıca içendeki malzemenin dışardan da görülebildiği için kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

 

Müzelerde genellikle tarihi eserler, heykeller pleksi fanuslarda saklanır. Eserlerin kişiler tarafından görülmesi ve ayrıca uzun yıllar korunabilmesi gerekir. Pleksi fanus sayesinde bu durum mümkün hale gelmektedir.

 

Yarışma sonuçlarında ya da ödül törenlerinde verilen plaketler genellikle pleksiden hazırlanır. Verilecek olan madalyalar çoğunlukla pleksi fanuslarda saklanır. Bu sektörlerde de fazlaca kullanım alanı bulan pleksi, cama göre oluşabilecek kazaları önlediği için daha çok tercih edilmektedir.

 

Son zamanlarda popüler hale gelen teraryum yapımında da yine pleksi fanus kullanılmaktadır. Bu ürün çiçekçilerin ve hobi işleriyle uğraşanların gözdesi haline gelmiştir. Pet shop gibi yerlerde özellikle akvaryumcularda da pleksi fanus oldukça yaygındır. Su sızdırmaz özelliği sayesinde pleksi fanus bu alanda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bu sayılanlar dışında akla gelebilecek pek çok alanda pleksi fanusu görmek mümkündür.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.