Gündem

Malzemelerinin geldiğini gören Türkün teyze gözyaşlarını tutamadı

Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri kronik hastalığı bulunan şahısların sokağa çıkması yasaklandı.

Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmalarında ihtiyaçlar görevliler tarafından evlere teslim ediliyor.

112 Acil Çağrı Merkezi bünyesinde kurulan iletişim merkezinde vatandaşlar ile iletişime geçiliyor.

YAŞLI KADIN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Türkün Uzun,malzemeleri için 155’i aradı.

Bir süre sonra istediği malzemelerin polis ekiplerince getirildiğini gören Uzun, göz yaşlarını tutamayarak, “Allah razı olsun, Allah size sağlıklı ömür versin. Böyle hizmetler edesiniz bize. Allah yuvalarınıza mutluluk, vücutlarınıza sağlık versin. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Malzemelerinin geldiğini gören Türkün teyze gözyaşlarını tutamadı ViDEO

“AYIP OLUR DİYE ARAMAMAZLIK YAPMAYIN”

Yaşlı kadını gören ekipler Uzun’a, “Biz hersizlerin yanındayız, bizi herarayabilirsiniz. Bugün aradım ayıp olur bir daha aramayayım diye düşünmeyin. Hem kendi hem desağlığı için dışarı çıkmayın. Sizin bizleri aramanız yeterli.” dedi.

“ALLAH MÜSLÜMANLARI SALGINDAN KURTARSIN”

Durumunu anlatan Uzun, “Evimde mikrop öldürücü hiçbir şey kalmaması üzerine Polis ihbar hattını aradım. Durumu anlattım. Allah razı olsungetirdiler. Allah bizi bu salgın hastalıktan birönce kurtarsın. Sadece bizi değil bütün Müslümanları kurtarsın. Allah vatanımızı, milletimizi, askerlerimizi korusun. Allah bu salgına yakalanan hastalara da acil şifalar versin.” dedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri