Gündem

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Günümüzde tıbbi alanda etkinlik kazanan ve her geçen gün geliştirilen Şişli lazer epilasyon kıl köklerinin faaliyetini durdurmak için kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Kıl köklerini lazer ışınları sayesinde tahrip ederek çıkışını engellemek için geliştirilen bu tedavi yöntemi sıklıkla özellikle bayanlar tarafından tercih edilir. Şişli lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce ön görüşme yapılarak kıl yapısı analiz edilmeli ve öyle tedaviye doğru yöntemle başlanmalıdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kağıthane lazer epilasyon ısı enerjisiyle kıl köklerinde bulunan melanine etki ederek yok edilmesini sağlar ve tekrar kıl oluşumun engellemek için üretilmiş bir tedavidir. Tedavi yöntemi olan tercih edilen lazer epilasyon kalıcı sonuçlar vermesinden dolayı sıklıkla tercih edilen başarılı bir yöntemdir. Lazer epilasyon etkileri kalıcı iken doğru yöntemin seçilmemesi durumunda istenmeyen etkilere sebep olabilir. Kıl ve tüy problemi yaşayan 12 yaşından büyük herkes de güvenle uygulama yapılabilen Kağıthane lazer epilasyon günümüzde yoğun olarak estetik merkezlerinde uygulanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Beşiktaş lazer epilasyon uygulamasından önce uygulama yapılacak alan her dış etkenden güzelce temizlenmelidir. Lazer epilasyon önce bölge tıraşlanarak kıllar kısaltılır. Ağrısız bir işlem olmasına rağmen acı eşiği düşük kişiler için lokal kremler kullanılabilir. Uygulama yapılacak bölge temizlendikten sonra lazer ışınları bölgeye bir el cihazı yardımıyla verilir ve ısı yayılması sağlanır. Bu ısıyla kıl kökleri istenen şekilde zarara uğrayarak yok edilir. Hafif bir iğne batması şeklinde acı duyulurken bölgede geçici kızarıklıklar meydana gelebilir. Beşiktaş lazer epilasyon sonrasında bölge nemlendirici kremlerle rahatlatılır. Uygulama yapılan bölgenin etkilenmemesi için güneş ışığı ve suyla teması önerilmez.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Beşiktaş lazer epilasyon her bölgeye rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir. Kıl problemine kesin çözüm olarak üretilen lazer tedavileri günümüze gelene kadar birçok alanda kullanılmıştır. İlk olarak endüstriyel ve askeri alanda kullanılırken daha sonra kılcal damar tedavilerinde, dövme çıkarmada başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Şişli lazer epilasyon lazer cihazları tıp alanında kullanılmaya başlamak için geliştirildikten sonra da kıl sorunlarında kullanılıp başarılı sonuçlarla karşılaşılmıştır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Şişli lazer epilasyon uygulamalarında fiyatlar değişkenlik gösteren bir oluşuma sahiptir. Fiyatlar üzerinde etkili olan birçok faktör vardır. Her sene güncellenen fiyat listeleri merkezlere, kişinin kıl ve cilt yapısına, kullanılan cihazların kalitesine, uygulamayı yapacak doktorun uzmanlığına ve seçilen yönteme kadar birçok faktörden kaynaklı değişkenlik gösterebilir. Önemli olan doğru merkezde ve doğru Beşiktaş lazer epilasyon tedavi yönteminin seçilmesi olduğu için fiyat anlamında soru işareti olmaması gereklidir. Fiyatları tahmini belirlemek içinde ön görüşme yapmak her iki taraf açısından faydalı bir yol olacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer tedavilerinde epilasyon amaçlı kullanılan üç çeşit yöntem vardır. Alexandrite, nd yag ve diode olmak üzere 3 farklı uygulama yöntemi varken her kişiye farklı yöntem başarılı sonuç verir. Diode lazer yönteminde lazerlerin dalga boyları uzun olduğu için koyu tenli ciltlerde bile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ciltte dalga boylarının uzunluğundan dolayı daha derinlere inerek kıl köklerinde diğer yöntemlere göre daha etkilidir. Nd yag tedavi çeşidi çok koyu ciltler için geliştirilen bir yöntemdir. Fakat ağrısı diğer yöntemlere göre fazla olduğu için pek tercih edilmez. Alexandrite en çok kullanılan yöntemdir ve açık cilt tiplerine başarılı bir şekilde uygulanır. Koyu tenli kişilerde yan etki yapabileceği için pek önerilmez. Ayrıca alexandrite lazer epilasyon yüz ve boyun bölgesinde ince tüylerin çoğalmasına sebep olabileceği için uygulanması önerilmez. Sırt, omuz ve kol bölgeleri için de uygulama başarısı düşük bir yöntemdir.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri