Gündem

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon kılın üretimini sağlayan kök hücrelerinin fonksiyonel olarak ortadan kaldırılmasıdır.  Kılın yapısında melanin denilen bir madde vardır.  Melanin maddesi lazerin yaydığı ışın tarafından emilir.  Bu yüksek enerjili ısı kök hücresini hasarı uğratır.  Siyah kıllar melanin maddesi fazla olan kıllardır.  Dolayısıyla lazer epilasyon bu kıllarda çok daha etkilidir.

Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde vücutta istenmeyen kıllar her zaman sorun teşkil eder.  Genel olarak bunların tamamı estetik bir sorundur.  Bazı hormonsal bozukluklara bağlı olarak gerek kadınlarda gerekse erkeklerde aşırı tüylenme görülür ve bu tüylerden kurtulmanın da bugün en başarılı ve güçlü çözümlerden biri lazer epilasyon dur.  Lazer epilasyon kılları kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları bazı koşullara bağlı olarak farklılık göstermektedir.  Bunlar lazer epilasyonun yapıldığı kurum,  hastane,  klinik,  hekimin tecrübesi,  kullanılan cihazlar,  cihazların kalitesi kılların kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını sağlar. Bunun gibi bir takım faktörler lazer epilasyon fiyatlarında farklılıklar yaratır. Şişli lazer epilasyon bu konuda çok başarılı merkezlerden biridir.  Kılın tipi ve cildin yapısı da lazer epilasyon fiyatlarında farklılık yaratır.  Dolayısıyla seanslara göre ve kuruma göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazlarında lazer ışınlarının cilde uygulanmasıyla lazer epilasyon gerçekleştirilir.  Ciltte 15 mm çapı bulunan alan tek tek atış yapılarak taranır. O bölgedeki kıl hücrelerini bloke eder ve hasara uğratır. Epilasyon yaptıran kişiler lazer ışınlarından gözlerini korumak için gözlük takarlar.  Cilde lazerle uygulanan ışın özellikle siyah renkli kılların melanin maddesi tarafından tutulur.  Cihazdan çıkan ışık kıl kökünde ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder.

Maslak lazer epilasyon lazer uygulamalarında yeni nesil teknolojik cihazlar kullanmakta dolayısıyla ağrı ve acı hissedilmez.  Yalnızca çok hafif bir batma hissi hissedilir.  Uygulamadan sonra çok hafif şişme ve kızarıklık gözlenir ancak bu da bir iki gün içinde tamamen ortadan kalkar.  Ayrıca kızarma ve şişmenin olması kılların etkilendiği anlamı taşımaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon 3 farklı çeşidi bulunur.  Bunlar;

  • Diode lazer epilasyon
  • Aleksandrit lazer epilasyon
  • Nd yag  lazer epilasyondur.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon lazer uygulamalarında sıkça kullanılan cihazlardan biridir. Diode lazer epilasyonun diğer cihazlara göre dalga boyu daha uzundur. Dolayısıyla kıl köklerinde çok daha başarılı bir hasar uygular. Diode lazerlerde ki ışın 810 mm dalga boyundadır. Dolayısıyla çok daha derine inme özelliğine sahiptir. Yani derinde bulunan kıl köklerinde çok başarılı sonuçlar alınır.  Olumsuz diyot lazer epilasyonda dalga boyu derinlere ulaştığı için koyu renkli ciltlerde de rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Aleksandrit Lazer Epilasyon

Aleksandrit lazer epilasyon uygulamalarında en eski ve bilinen sıkça kullanılan cihazlardan biridir.  Alexander lazerin özelliklerinden biri ise açık renk cilt tiplerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor olmasıdır.  Aleksandrit lazer epilasyonda daha çok açık tenli kişilerde başarı oranı yüksektir.

Nd Yağ Lazer Epilasyon

Nd yağ lazer epilasyonun özelliği ise koyu renk cilt tiplerinde çok başarılıdır. Ancak diğerlerine göre biraz daha ağrılı ve acılı bir operasyondur.  Ancak sonuçları çok başarılıdır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon kılların kalıcı olarak ortadan kaldırılması işlemidir.  Ortalama kıl tipi ve miktarına sahip olan kişilere lazer epilasyon seansları maksimum 8 seans uygulanır.  Bu süre içinde kıllar tamamen ortadan kalkar. Lazer epilasyon uygulamasında uygulamayı yapan hekimin kliniğin veya merkezin bu konudaki başarıları referans alınmalıdır.

Beşiktaş lazer epilasyon verilen sürede aynı zamanda cilt dokusuna zarar vermeden, cildi koruyarak epilasyon işlemini gerçekleştirir.  Lazer epilasyon seanslarında bazı durumlarda cilt rengine ve kıl rengini göre seanslar uzamaktadır. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji ile yeni cihazların sektöre katılmasıyla kıl tipi ve cilt tipleri farklı olsa da uygulama başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır.