Teknoloji

Kordiseps Faydaları

Kordiseps, keseli mantar grubunun üyesi olan Brezilya ve Tayland yağmur ormanlarında böcek, karınca ve diğer eklembacaklıların içinde yetişen mantar cinsidir.

 

Kordiseps Nedir?

 

Brezilya ve Tayland yağmur ormanlarının haricinde Tibet, Çin ve Nepal sınırlarında bulunan yüksek (3500-4000m) platolarda yaşayan tırtılların üzerinde de yetişmektedir. Tırtıl mantarı olarak da bilinen kordiseps dünya geneli baz alındığında endemik türlerden biri olarak kabul edilmektedir.

 

Kordiseps Faydaları

 

İnsanlardan önce hayvanlara takviye gıda olarak verilen kordiseps üreme kapasitesi ve süt üretimine katkı sağlamıştır. Ardından kurutulup toz haline getirilerek otoimmün sisteme katkıları araştırılmış ve faydaları anlaşılınca insanlar tarafından süper gıda olarak yararlanılmaya başlanmıştır.

 

Solunum bozuklukları, soğuk algınlığı, karaciğer rahatsızlıkları, öksürük gibi birçok sağlık sorunu ve semptomun giderilmesinde kullanılmaktadır. Bir nevi tedavi mantarı olan kordiseps enfeksiyon, enflamasyon, serbest radikaller ile mücadele etme yeteneğine sahiptir. Yaşlanma ve stres aktivitelerini önleyici – giderici rol oynamaktadır. Bağışıklık sistemini pozitif etkileyen antienflamatuarlardan biri olarak görülmektedir. Bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde, doku hasarının ve aşırı inflamasyonların kontrolünde yararlanılmakta ve immüno güçlendirici doğal ilaç görevi yürütmektedir. Bu nedenle mutatif hücrelerden ve enfeksiyonlardan korunma amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle akciğer ve deri tümörleri, kanser tedavilerinde alternatif tedavi kollarından biri olmuş ve yapılan çalışmalar sonucunda büyümeyi engellediği sonucuna ulaşılmıştır.

 

Kordiseps ve Tiens

 

Kordiseps, takviye besinler alanında lider olma yolunda emin adımlar atan Tiens tarafından dünyaya sunulan bir süper gıdadır. Ürünlerinde 400’ü aşkın farklı türden oluşan kordiseps mantar özü kullanan Tiens yorgunluk, halsizlik ve stres ile mücadelede kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

 

Kişinin enerji kapasitesini arttıran Tiens ürünü oksijen alım miktarına olumlu etkimektedir. Bu nedenle virüslere karşı bağışıklık kazanma ve fiziksel performansı arttırma amacıyla da kullanılmakta ve özellikle sporcular tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca böbrek – mesane sorunlarında, kan dolaşımı problemlerinde, kas zayıflıklarında, yüksek kolesterolde, diyabette ve karaciğer detoksifikasyonunu geliştirmede yardımcı rol oynamaktadır. Toksinlerden arınma ve fonksiyonların iyileştirilmesi için Tiens Kordiseps Mantarı İçeren Takviye Edici Gıda düzenli kullanılmalıdır.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri