Teknoloji

Kontrplak Hangi Ağaçlardan Üretilir

 

İnşaattan mobilya sektörüne, tekneden oyuncağa kadar kullanım sahası bulunan kontrplak, farklı ağaçlardan üretilen bir orman ürünüdür. Sağlamlığı bir hayli yüksek, şekil alması da bir o kadar kolaydır. Zor aşınan malzemesi ve suya karşı dayanıklılığı ile bilinen kontrplak üretiminde çam, ladin, kavak, kayın, huş, oküme gibi ağaç türleri kullanılır.

Türkiye kontrplağı büyük oranda ithal eder. Mutfak dolabı, tezgâh, raf gibi ev dekorasyonunda kullanılan bu ağaç ürünü sağlığa zararsızdır. Kontrplakların ebatları kalınlıkları ve boylarına göre değişiklik gösterir.

Kontrplak Çeşitleri ve Fiyatları

Kontrplak marina, huş, egzotik, kayın gibi çeşitlere sahiptir. Bu çeşitlerinin hepsi birbirinden farklı olmakla birlikte benzer şekilde suya dayanıklı, işlenmesi kolay ve sağlam yapılı ürünlerdir. Kontrplaklar maliyet olarak birçok malzemeye göre uygun fiyatlıdır.

Fiyatlar hammadde olan ağacın türü ve kontrplak levhanın istenen boyutuna göre değişir. İşletmeniz ya da projeniz için gereken sayıda dilediğiniz kontrplak levhaları https://salkimorman.com.tr/kontraplak.htm sitesi üzerinden uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Bu adreste istediğiniz kalitedeki ürüne ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri