Gündem

Kolombiya’da cezaevinde koronavirüs isyanı: 23 ölü

Kolombiya’da cezaevlerinde koronavirüs salgınına karşıtalep eden mahkumlar tarafından başlatılan protestolar, çatışmaya dönüştü.

Başkent Bogota’daki La Modelo hapishanesinde çıkan isyanda 23 mahkum hayatını kaybetti, 32 mahkum ise yaralandı. Çıkan isyanda hapishanede yangın çıktığı ve mahkumların firar etme girişiminde bulunduğu öğrenildi.

BAŞKA CEZAEVLERİNDE DE AYAKLANMA VAR

Kolombiya Adalet Bakanı Margarita Cabello Blanco olaya ilişkin yaptığı açıklamada, La Modelo cezaevinde çıkan çatışmada yaralanan mahkumların hastanelere kaldırıldığını söyledi. Ülkedeki farklı cezaevlerinde La Modelo’da olduğu gibi ayaklanmaların ve firar girişimlerinin yaşandığını söyleyen Blanco, bu ayaklanmalarda da 51 kişinin yaralandığını belirtti.

“KORONA BULAŞMIŞ MAHKUM YOK”

İsyanlarda 7 görevlinin de yaralandığını, 2’sinin durumunun kritik olduğunueden Blanco, hiçbir mahkumun kaçmasınaverilmediğini söyledi. Blanco, “Engellenen bir kaçış planı var. Ayrıca bu planın ya da ayaklanmaların ortaya çıkmasınaolacak bir sağlık sorunu da bulunmuyor. Bugün koronavirüs bulaşmışbir mahkum yok.” dedi.

231 VAKA, 2 ÖLÜ

Koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği Kolombiya’dayapılan açıklamaya göre 231 korona virüs vakası bulunuyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri