Gündem

Kayserili berberden ilginç tıraş

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Türkiye’de de görülen Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında özellikle yaşlıların evden çıkmaması istendi.

İzlediği haberlerden yaşlıların dışarıda olduğunu gören Kayserili berber Mehmet Demirdoğan da, sosyal mesaj vermek amacıyla bir video çekti.

Kayserili berber dışarı çıkanları böyle uyardı VİDEO

“BİZ ÖNLEMİMİZİ ALDIK, YA SİZ”

Çektiği videoda sürekli kullandığıve tıraş makinesini fırça sağına bağlayan Demirdoğan, “Biz önlemlerimizi aldık, ya siz” diyerek uyarıda bulundu.

“SOSYAL MESAJ VERMEK İSTEDİK”

Berber Mehmet Demirdoğan, “Çin’de ortaya çıkan ve ülkemizde de görülen Korona virüse karşı önlem almak amacıyla bizde berberler olarak kendi içimizde önlem aldık. Hem müşterilerimizi sağlığı hem de kendi sağlığımız için eldiven ve maske kullanmaya başladık. Biz ister istemez çalışmaya devam ediyoruz‘Evde kal’ uyarılarına rağmen dışarı çıkmaya devam eden vatandaşlarımıza uyarıda bulunmak amacıyla tarağımızı ve makinamızı fırça sapına bağlayarak sosyal bir mesaj vermek istedik” dedi.

“HALK SAĞLIĞI MESLEĞİMİZDEN DAHA ÖNEMLİ”

Berber Mehmet Demirdoğan ayrıca, berberlerin geçici bir süre durdurulması kararını da değerlendirerek, “Şimdi alınan kararla da akşam 6’dan sonra dükkanımızı kapatacağız. Halk sağlığı bizim mesleğimizden daha önemlidir. Alınan kararın faydalı olacağına inanıyorum. Yetkililerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.