istanbul masöz ankara masöz
Teknoloji

Kadınlarda Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

 

Saç kaybı, erkeklere göre kadınlarda daha büyük travmalara neden olur. Toplumun büyük çoğunluğu tarafından erkeklerde görülen kellik normal kabul edilirken, kadınlarda görülen kellik anormal bir durummuş gibi kabul edilir. Bu yaklaşım nedeniyle saç kaybı yaşayan kadınların sosyal yaşamları zorlaşır. Bunun sonucunda ağır travmalar bile yaşanabilir.

Saç kaybının en iyi tedavisi olan saç ekimi ile kadınların da saç kayıpları tedavi edilir. Erkeklerde uygulanan saç ekimi yöntemlerinin tamamı kadınlarda saç ekimi için de kullanılabilir. Emphair Saç Ekim Merkezinde, kadınların sosyal yaşamlarından uzun süre ayrı kalmalarına neden olmayacak yöntemler de uygulanır.

Kadınlar İçin En Uygun Olan Saç Ekim Tekniği Hangisidir?

Kellik sorununa çözüm getiren saç ekimi yöntemlerinin hepsi günümüzde başarılı sonuçlar elde edilen modern yöntemlerdir. Bu yöntemlerin büyük çoğunluğu uygulanırken mevcut saçların kesilmesi veya traş edilmesi gerekir.

Kadınların büyük çoğunluğu operasyon sırasında mevcut saçlarının kesilmesini veya kazıtılmasını istemez. Bu nedenle kadınlar için en uygun olan saç ekim tekniği FUE, DHI ve safir FUE yöntemidir. Bu tekniklerle yapılan saç ekim operasyonlarında saçların traş edilmesine gerek yoktur.

Emphair, kadın hastalarına DHI yöntemini PRP destekli uygulayarak, mevcut saçlarının da güçlendirilmesini sağlar. Bu uygulamadan kadın hastalar son derece memnun kalır. PRP ile hem ekilen saçlar hem de mevcut saçlar güçlenir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE yönteminde, saç ekimi işlemi için açılan kanallar, safir cevheri ile açılır. İşlemde kullanılan bu cevherden dolayı işleme bu isim verilir. Safir cevheri ile açılan kanallar, çok daha hızlı iyileştiği için ekim işleminde bu cevher kullanılır. Saç ekimi işleminin diğer bütün adımları aynıdır.

Önce donör bölgeden alınan saç kökleri özel solüsyonda bekletilir ardından saç ekimi işlemi için kanallar açılarak toplanan saç kökleri ekilir. Emphair’de safir FUE saç ekimi yaptıran kadınlar, ekim işleminin hemen ardından iş veya sosyal yaşamlarına dönebilir. Safir FUE tekniği işte bu aşamada kendini gösterir. Diğer yöntemlerin birçoğunda 1-2 günlük istirahat zorunlu iken, safir FUE tekniği ile hayatı bekletmeye gerek kalmaz.

Eğer saç sorunu yaşıyorsanız firmanın kadınlara yönelik yaptığı uygulamaları ve detayları https://www.emphair.com/tr/kadinlarda-sac-ekimi/ sayfasından inceleyebilirsiniz. Gerekirse de alanında uzman çalışanları ile iletişim kurarak, sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.