Genel

İstanbul’a Yakın Bungalov Seçenekleri Nerede Yer Alır?

İstanbul’a Yakın Bungalov Seçenekleri Nerede Yer Alır?

Bungalov evler sayesinde hayatınızın belki de en güzel tatilini gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kişi; yüksek fiyatlı ve kalabalık otellerden ziyade bungalov evlerde kalmayı tercih ediyor. Bu durum; bungalov evlerin ne kadar avantajlı olduğunu ortaya koyuyor.

Takdir edersiniz ki, İstanbul’da yaşamak oldukça zor! İnsanlar; şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak adına kısa bir kaçamak arıyorlar. Birçok kişi; Google’da istanbula yakın bungalov araştırması yapıyor. Bu noktada, hem İstanbul’dan uzaklaşmamak hem de güzel bir tatil yapmak isteyenler için en uygun seçeneğin Sapanca olduğunu söyleyebiliriz.

Sapanca Bungalov Evlerin Avantajları Nelerdir?

Bungalov ev; en çok 1.5 katlı olacak şekilde inşa edilmekle beraber yüzde yüz doğa dostu bir tasarımdır. Türkiye sınırları içerisinde neredeyse her şehirde bungalov evlere rastlayabilirsiniz. Bunun en büyük sebebi bu tür evlerin hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde inşa edilmesidir. Bilhassa Antalya ve Fethiye gibi popüler tatil bölgelerinde de bungalov evlere rastlayabilirsiniz. Ayrıca, daha önce de ifade ettiğimiz gibi Sapanca gibi Marmara Bölgesi’nin yükselen yıldızı olmaya aday bir şehirde de bungalov evler mevcuttur.

İstanbul’a yakın bungalov arayanların ilk durağı haline gelen Sapanca’da genellikle ahşaptan imal edilen bungalov evler vardır. Bu tür evlerin son derece basit bir mimarisi vardır. Oksijen sirkülasyonunun bir hayli fazla olduğu evler olmaları ciddi bir avantajdır. Bu özelliği; hem yaşlılar hem de çocuklar açısından önemlidir. Bungalov evler; bütçeyi rahatlatır. Betonarme yapılara kıyasla çok daha kısa sürede ve uygun fiyatlı olacak şekilde inşa edilmeleri ile dikkat çeken bir konaklama seçeneğidir.

İstanbul’a yakın bungalov evlerin bir diğer öne çıkan özelliği ise alçak ve eğimli çatılarıdır. Bu durum; bungalov evlerin güneş ışığından etkilenmesinin önüne geçer. Ayrıca, kullanışlı ve geniş verandaları da bu evleri özel kılan detayların başında gelir. Buna ek olarak, bu tür evlerin dış kapısı doğrudan salona açılır. Bu durum; bungalov evlerin alandan tasarruf ettiğini gösteren hususlardan birisidir.

Sapanca Bungalov Ev Fiyatları 2022

Sapanca; sahip olduğu özelliklerle övgüyü hak eder. Her şeyden önce, harika bir konumunun olduğunu söylemek gerekir. İstanbul’da yaşıyorsanız özel aracınız ile yalnızca 1.5 saat yol giderek kendinizi Sapanca’da bulabilirsiniz. Sapanca; 2010’lu yıllarla beraber kendisini turizm alanında geliştirmiştir. Bu ilçenin öne çıkan yerleri arasında Sapanca Gölü, Maşukiye, Kırkpınar ve Kartepe Kayak Merkezi bulunur. Bu yerler hem harika manzara vaat eder hem de çevresinde yer alan restoran ve kafeleri ile de ziyaretçilerine keyifli bir gün sunar.

Sapanca bungalov ev fiyatları; tahmin edebileceğiniz üzere evin özelliklerine göre farklılık gösterir. Evin kaç m2 olduğu, bünyesinde kaç yatak odası barındırdığı, şömine, ısıtmalı havuz gibi seçeneklerinin olup olmadığı fiyatlara doğrudan etki eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.