Gündem

İnternetten Kıble Yönü Bulma

Kıble yönü bulma hususunda sorun yaşayan Müslümanlara kolaylık sağlayacak bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Zira bazı Müslümanlar kıble yönünü tahminde zorlandıkları yerlerde telaşa kapılmakta ve kendilerine yardımcı olacak karine veya araçlara bakınmaktadırlar. İşte ev/işyerinden farklı bir yerde olan yahut açık alanda bulunanlara yardımcı olacak bir çalışmayı sizlere tanıtacağız.

İstanbul özelinde kıble yönünü nasıl tespit edeceğimiz ile başlayalım. Bildiğiniz üzere İstanbul cami ve mescitlerin çokça bulunduğu bir kentimiz. Kıble yönü hususunda tereddüt ettiğimiz vakit etrafa bakınarak bir cami veya mescide denk gelebiliriz. Cami veya mescitlerde namazımızı eda ederek bu sorunu o an için çözebiliriz. Veya cami/mescit bize çok yakın ise onun yönüne bakarak kıble yönümüzü belirleyebiliriz. Fakat İstanbul içi evimizi taşıdığımızda yahut işyerimizi değiştirdiğimizde yeni kıble yönünümüz ne olacak? İşte bu problem ile başbaşa kalan Müslümanlar için istanbul kıble yönü sayfasını önermekteyiz. Buradan bulunduğunuz yerin ilçe/semtini seçerek, Google haritaları üzerinde olduğunuz yeri tespite çalışın. Bulunduğunuz konumu harita üzerinde bulduğunuzda size anlık olarak kıble yönü hattınız ve pusula için kıble açınız verilecektir. Etraftaki ev, sokak veya caddeleri baz alarak kıble yönü hattı üzerinden namaz kılacağınız yönü bulmuş olacaksınız.

Ülkemizin diğer şehirlerinin yanı sıra dünya ülkelerinin önemli şehirlerinin de kıble yönünü buradan öğrenebileceksiniz. Yine ana sayfadan mobil cihazınızın gps konum servisi açık olduğu halde anlık olarak kıble yönü hattınızı öğrenebileceksiniz. Bulunduğunuz yerin kıble yönünü merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey mobil cihazınızın konum servisinin açık olmasıdır. Elbette bunu internetiniz online iken gerçekleştirebileceğinizi de ayrıca not etmeliyiz. Türkiye ve dünyanın önemli kentlerinin kıble yönünü öğrenmek için www.kiblebulma.com/ adresi fazlasıyla işinizi görecek seviyededir. Pratik, hızlı ve en önemlisi güvenilir şekilde kıble yönünü merak edenler için Kıble Bulma sitesini önermekteyiz.