Gündem

İnternetten En İyi Zeytin ve Zeytinyağı Siparişi Nereden Verilir?

İnternetten En İyi Zeytin ve Zeytinyağı Siparişi Nereden Verilir?

Zeytin, elma, armut ve üzüm ile aynı aileye ait küçük sert çekirdekli meyvelerdir. Bu meyveler tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Tekli doymamış yağ, zeytinlerde toplam yağ içeriğinin %10’undan daha azını içerir. Zeytinler ayrıca birçok başka temel besin maddesi içerir. Şarköy Çiftlik bu alanda öncüdür.

Zeytinyağı Faydaları

Zeytinler, doymamış yağ ve monounsasperik asit (MUA) bakımından zengindir. Zeytinlerde bulunan iki ana yağ asidi türü oleik asit ve palmitik asittir. Oleik asit, zeytinlerde %40 oranında bulunan baskın yağ asididir. Palmitik asit, %20 ile bir sonraki en yüksek meydana gelen yağ asididir. Zeytinde bulunan yağ asitlerinin geri kalanı, çeşide ve üretim bölgesine göre değişir. Ayrıca zeytinin polifenol içeriği de rengini belirler. Kırmızı-siyah çeşitleri, meyvelerini sırasıyla kırmızı veya siyah yapan daha yüksek polifenol seviyelerine sahiptir.

Zeytin Faydaları

Zeytin ayrıca iyi bir folat, magnezyum, manganez, E vitamini, lif ve bakırın yanı sıra omega-6 esansiyel yağ asitleri kaynağıdır ( EFA). EFA, çoğunlukla sağlıklı bir vücut fonksiyonunu sürdürmek için gerekli olan linoleik asitten oluşur. Zeytinin besin kaynağı olarak tüketilmesinin yanı sıra, zeytinyağı sabunu veya salata sosu gibi ürünlerin yemek pişirmede veya seri üretiminde kullanılmak üzere zeytinlerden zeytinyağı elde edilir.

İnternetten Zeytinyağı ve Zeytin Siparişi Nasıl Verilir?

Zeytinyağı için birincil ekstraksiyon yöntemi, meyvenin ısı kullanmadan düşük basınç altında daha düşük sıcaklıklarda presle ezildiği soğuk presleme kullanır. Damıtma yöntemleri, bitkilerden veya baharatlardan yağ çıkarmak için kullanıldığında yüksek konsantrasyonda antioksidanlar üretir.

Zeytinin, kan kolesterol düzeylerini düşürmek; kan şekerini düzenlemek; kardiyovasküler hastalık riskini azaltmak; belirli kanserlerin riskini azaltmak; kabızlık tedavisi; cilt sağlığını iyileştirmek; ağırlığın düzenlenmesi; strese karşı artan direnç; artan beyin aktivitesi; iltihabı azaltmak; Alzheimer hastalığı riskini azaltmak; gut önlenmesi; uyku kalitesini iyileştirmek; yüksek miktarda MUA’ları nedeniyle yaşlanma sürecini yavaşlatan; ve MUA’larının et gibi hayvansal gıda kaynaklarında bulunan doymuş yağın neden olduğu arteriyel sertliği azaltma yeteneği nedeniyle kan basıncını düşürme gibi faydaları bulunuyor. Siz de bu ürünlerden yararlanmak için http://www.sarkoycıftlik.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.