Gündem

İngiltere Çalışma İzni

İngiltere çalışma izni denildiği zaman akla ilk olarak Tier 2 değerlendirmeleri gelmelidir. Bu iznin alınması için bir puanlama yapılmaktadır. Kişilerin bu puanlamada sahip oldukları kriterler üzerinden en az 70 puan almaları gerekir. Tier başvurularında sorun yaşamadan onay almak isterseniz aracı kurum üzerinden gerekli olan başvuruların yapılması çok daha nitelikli olacaktır!

Tier 2 Değerlendirmeleri Kimleri Kapsar?

İngiltere çalışma ve oturma izni kapsamında kişilerin yüksek lisans veya lisans mezunu olması gerekiyor. Bu noktada vasıfsız işçilerin Tier 2 değerlendirmeleri üzerinden oturum izni almaları mümkün değildir. Bu işçilerin alınması için öncelikle İngiltere’de bu tür bir iş gücüne ihtiyaç duyulduğu ile alakalı belirlemeler yapılmalı ve kadro sayısı açıklanmalıdır.

Hangi Belgeler Gereklidir? 

İngiltere vizesi kapsamında size puan kazandıracak olan belgelerden bazıları;

  • Dil yeterlilik belgesi
  • İngiltere’de yer alan lisanslı bir firmadan kabul onayı
  • Maddi kaynakların yeterliliğini gösteren belge

Bu belgelerde bir yanlışlık ya da farklı yönlendirme fark edildiği anda vize başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınmamak üzere reddedilir. Bu tür adımların kişilerin direkt olarak İngiltere ve Benelüks ülkelerinde girişini kalıcı olarak engelleyebileceği de belirtilmelidir.

Nerede Başvuru Yapılır? 

İngiltere çalışma izni almak için İngiltere Vize Başvuru Merkezleri üzerinden işlemlerin tamamlanması gerekir. Ancak bu şekilde başvuru aşaması tamamlanacaktır. Konusunda uzman aracı kurumlardan bu süreçte yardım almak daha verimli olacaktır.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri