istanbul masöz ankara masöz
Gündem

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları implant yapılacak olan hastaneye ve diş polikliniklerine göre farklılık gösterir. İmplantı yaptırmak istediğiniz hastane ya da kliniğe gidip muayene olduktan sonra fiyat alabilirsiniz.

İmplant nedir?

Çene köklerine yerleştirilen ve diş protezlerini destekleyen yapay diş köküdür. Dışardan bakıldığında normal bir diş görünümü sağlar. Genelde dişlerinde eksiklik olan kişiler implant yöntemiyle bu eksikliği gidermek ister.

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

İmpantı diş sisteminde eksiklik olan herkes yaptırabilir fakat bu işlemin genelde ağız bakımına önem veren, ağzında implantları destekleyecek sayıda kemik olan kişilerde daha başarılı olduğu görülür.

Sgk İmplant Tedavisini Karşılıyor mu?

Sgk implant yapan devlet veya üniversite hastanelerinde 2010 yılında Resmi Gazete’de yayınlanan bazı şartlar doğrultusunda karşılandığı belirtilir. Bu işlem için yine işlem yapılacak hastaneyle irtibata geçip detaylı bilgi almak en doğrusu olacaktır.

Yaptırdığim İmplantı Uzun Süre Kullanmak İçin Neler Yapmalıyım?

Öncelikle iyi bir ağız bakımı şarttır. İyi bir ağız bakımı olmadığında gerçek dişler nasıl çürüyüp dökülüyorsa, implantın ağızdaki ömrü de aynı şekilde kısa olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.