Gündem

İleri İtaat Eğitimi Ne Kadar Sürer?

İleri itaat eğitiminin tamamlanma süresi yaklaşık 1 aylık zaman dilimine denk gelir. İleri itaat eğitimi alacak olan köpeklerin temel itaat konusunda başarılı olmaları gerekir. İleri itaat eğitimi içerisinde köpeklerin belirli özel komutları öğrenmesi sağlanır. Eğitim süresince köpekler, tasmasız ve daha bağımsız olarak belirli komutlara uyum sağlamayı öğrenir. Bu nedenle temel itaat konusunda hiçbir eksik noktanın bulunmaması, eğitimin başarısı için önemlidir.

 

İleri İtaat Eğitimi Nedir? 

 

İleri itaat eğitiminin anlamı köpeklerin serbest olarak belirli eğitimlerden geçmesidir. Bazı ırklar daha göreve odaklı olduklarından ileri itaat komutlarını daha kısa sürede kavrama becerisine sahip olur. Genel olarak ileri itaat, temel komutlara tam anlamıyla hakim olan köpeklerde itaatin geliştirilmesidir. Köpeklerin algıları, ileri itaat eğitimleri sayesinde insanlar için daha faydalı hale getirilebilir. Temel itaat eğitimden en önemli farkı ise köpeklerde tasma bulunmadan komutları yerine getirmeleridir.

 

İleri İtaat Eğitimi Komutları Neler? 

 

İleri itaat eğitiminde komutların neler olduğu şu şekilde sıralanabilir:

  • Yürüme: Yürü komutu sayesinde köpekler, tasmasız olarak sahipleri ile beraber yürümeye alışır. Bu komut ile köpek, sahibi ile beraberken onun adımlarına uyum sağlamayı öğrenir.
  • Oturma: Köpek, sahibinden otur komutunu duyar duymaz oturacaktır. İleri itaat eğitimi sonunda köpekler, sahibinin yanında olmadığında bile otur dendiği zaman olduğu yerde kalabilmeyi öğrenir.
  • Gelme: Temel itaat eğitiminde bulunmayan gel komutu, ilk defa bu eğitimde öğrenilir.
  • Bekleme: Yatma veya oturma komutlarından sonra bekle komutu sayesinde köpek olduğu yerde bekleyecektir.

 

İleri İtaat Eğitimi Önemi Ne? 

 

İleri itaat eğitiminin önemi köpek sahiplerinin onların üzerindeki hakimiyeti daha güçlü şekilde kurabilecek olmalarıdır. Köpekler, çok akıllı canlılar olsa da bu tip komutları öğrenebilmeleri için profesyonel eğitim süreçlerinden geçmeleri gerekebilir. Eğitimler sayesinde köpekler, ailesine ve sahibine daha bağlı hale gelir. Özellikle dışarıdaki sosyal yaşam için gerekli olan ileri itaat eğitimi, köpeklerin tasmasız olarak kontrol edilebilmesini sağlar. İleri itaat eğitimi sonunda köpekler, sahibinin verdiği komutları isteyerek yerine getirmekte ve kendi başlarına bağımsız hareket etmelerinin önüne geçilmektedir.

 

Positive Köpek Eğitim Akademisi A.Ş.

www.yerindekopekegitimi.com

Tel: 0554 190 01 96

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri