Gündem

Huawei Mate Xs, 30 bin TL fiyatıyla ülkemizde satışa çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz yıl şubat ayında düzenlediği bir etkinlikte, ilk katlanabilir telefonu olan Mate X modelini tanıtmıştı.

Gerek ABD ile yaşanan ticaret anlaşmazlıkları gerekse Samsung’un Galaxy Fold’da yaşadığı sorunlar nedeniyle, Mate X’in piyasaya çıkış tarihini sürekli erteleyen Huawei, 2019 sonbaharında telefonu satışa çıkarmıştı.

HUAWEI’NİN İKİNCİ KATLANABİLİR TELEFONU: MATE Xs

Huawei, geçtiğimiz şubat ayında ikinci katlanabilir telefonu Mate Xs’İ tanıtmıştı. İlk modele göre daha sağlam yapısıyla dikkat çeken telefonun özellikleri ise şu şekildeydi:

Katlanabilir 8 inç ekranKirin 990 işlemci8GB RAM512GB depolama 40 MP + 20 MP + 8 MP + ToF kamera 4.500 mAh batarya55W hızlı şarj desteğiAndroid 10 işletim sistemi5G desteği

HUAWEI MATE Xs TÜRKİYE FİYATI

Huawei Mate Xs modelinindışı fiyatı yaklaşık 2 bin 700 dolar olarak açıklanmıştı. Ancak ülkemizde bu telefona sahip isteyen kullanıcılar birazkırıklığına uğrayabilir.

Huawei, çevrimiçi Türkiye mağazasında Mate Xs modelini 29 bin 999 TL‘den satışa çıkardı.

Instagram: @eshteknoloji

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri