Gündem

Hisse bazlı ayrışarak yükseliyoruz

Gelişmekte olan borsalar Asya hisselerindeki satışlar nedeniyle geriliyor. Çin ile Avustralya arasında yaşanan ticari sorunlar çevreye yayılmaya başladı. Salgına karşı ilerleme sağlayan Brezilya ve tepe yaptığı düşünülen Hindistan pozitif ayrışıyor.

Türkiye varlıkları gelişmekte olan ülkelerden sınırlı pozitif ayrışıyor. MSCI Türkiye gelişmekte olan borsalardaki son satış dalgasından etkilenmedi. Borsa İstanbul az sayıda şirketteki güçlü alımlarla yükselişini sürdürüyor. Ford Otosan, Tüpraş, Koza Altın, Logo, Anadolu Grubu hisseleri pozitif ayrışıyor.

Dünya piyasalarının seyri ve güçlü kar açıklamaları Borsa İstanbul’da pozitif bir açılışa işaret ediyor. Açıklanan şirket karları Borsa İstanbul’u destekliyor. Endeks için destek ve direnç seviyeleri olarak 1.400 ve 1.435 seviyeleri öne çıkıyor. Küçük adımlarla yükselişin sürmesini bekliyoruz.

Kar açıklamalarında Migros, Anadolu Efes, Sabancı Holding, Turk Telekom, Kardemir beklentileri yendi. Tüpras beklentilerden daha az zarar açıkladı. Turk Telekom, Kardemir ve Tüpraş hisselerinde pozitif tepki bekliyoruz. Teknik bültende Kozal, Tüpraş, Migros, Aefes, Coca Cola ve Logo öne çıkıyor.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri